Lista dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do klasy I na rok szkolny 2021/2022

Lista dzieci zakwalifikowanych do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2021/2022

REKRUTACJA !!!

Szanowni Państwo,
pragniemy zaprosić Państwa na wirtualną podróż do naszej "Szóstki".
Naszą tradycją jest przygotowywanie znamienitych Dni Otwartych, jednakże z powodu obostrzeń zmuszeni jesteśmy przenieść to wydarzenie w przestrzeń internetową.
Zaprezentujemy Państwu ofertę edukacyjną naszej placówki, ciekawe chwile z życia szkoły, a także odpowiemy na wszystkie Państwa pytania.

Jeszcze raz zapraszamy!
Społeczność Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Polskich Lotników w Puławach.

LINK -->  Rekrutacja 2021/2022 do Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Polskich Lotników w Puławach!

Przedstawiamy nasz "Szóstkowy świat"

Zapraszamy do zapoznania się z naszym najnowszym filmem!

Zobacz film na You Tube  ---->  Szkoła Podstawowa Nr 6 im. Polskich Lotników w Puławach

Akcja na rzecz puławskiego Hospicjum "Słodki upominek na Walentynki"

Informacji na temat szczepień przeciwko COVID – 19

Uprzejmie informuję, że na stronie internetowej Urzędu Miasta Puławy zamieszczona została informacja na temat szczepień przeciwko COVID-19.

Konsultacje

Konsultacje dla rodziców, dzieci i nauczycieli w ramach Programu Alternatywa odbywają się drogą online po wcześniejszym umówieniu na dzienniku elektronicznym z pedagogiem lub psychologiem wtorek 13.30 - 15.45 oraz środa 13.30 - 15.00. Zapraszamy do kontaktu.
Agnieszka Gruszecka - psycholog szkolny i Olga Bernat - pedagog szkolny.

Szkoła, Balony, Pierwszy Dzień W Szkole, Rok Szkolny

Kształtowanie właściwych nawyków prozdrowotnych to jedno z istotnych zadań naszej szkoły.
W  ramach działań związanych z profilaktyką wad postawy wprowadzamy w naszej szkole akcję ważenia tornistrów wśród dzieci. W miesiącu wrześniu i październiku nauczycielki świetlicy szkolnej będą ważyły plecaki. Ma to na celu zbadanie czy w naszej placówce uczniowie mają zbyt ciężkie plecaki.
Przypominamy, że prawidłowy ciężar plecaka to 10% wagi ucznia. Noszenie zbyt dużych ciężarów przez dzieci może powodować wady postawy i negatywnie wpływać na stawy biodrowe, kolana, a także stopy.

Istnieje kilka sposobów na zredukowanie wagi:

1. Kupno odpowiedniego plecaka. Powinien być lekki z odpowiednio usztywnionym tyłem oraz szelkami dającymi możliwość dostosowania do wzrostu dziecka

2. Wybieranie zeszytów w miękkich okładkach,

3. Sprawdzanie czy uczeń nie ma w plecaku niepotrzebnych przyborów i materiałów.

Ze swojej strony przeprowadzimy pogadanki z uczniami na temat zależności pomiędzy wagą plecaka a zdrowiem oraz zwrócimy uwagę wychowawcom klas na zaistniały problem.

WSPÓLNIE ODCHUDZIMY PLECAKI