Brak grafik

W ramach  projektu edukacyjnego

„ Wie to każdy drugoklasista- zdrowy styl życia-rzecz oczywista”,

realizowanego w trakcie  roku szkolnego 2019/2020 uczniowie będą poznawać zasady zdrowego żywienia i zdrowego stylu życia.

Przez cały tydzień tj. 21.10-25.10 2019r.

  dzieci przynosiły do szkoły owoce lub warzywa jako zdrowy dodatek do II szkolnego śniadania.  

Zbierały za to punkty, które składały się na nagrodę.

Natomiast we środę 23.10. 2019r. 

na zaproszenie Pań Agnieszki Płaskocińskiej i Gabrieli Chodoła we wszystkich klasach drugich odbyły się zajęcia edukacyjne dotyczące zdrowego żywienia. Lekcja prowadzona była przez wykwalifikowanego dietetyka Panią Annę Snop-Majewską.

Pozwoliły one dzieciom w przystępny i atrakcyjny sposób poznać zasady prawidłowego żywienia. Pani Anna pokazała dzieciom jak wybierać zdrowe produkty i jak urozmaicić drugie śniadanie by były zdrowe. Wskazała alternatywę dla nie zdrowych fast foodowych  przekąsek i potraw.  Uświadomiła również dzieciom jak niezdrowe jedzenie wpływa na ich samopoczucie.

Podczas wspólnej zabawy dzieci poznały zasady prawidło odżywiania. Wspólnie z panią  układały różnorodne jadłospisy, pełne witamin, owoców i warzyw. Dowiedziały się również czego należy jeść najwięcej, czego mniej, a jakich produktów unikać.

Bardzo było nam milo gościć na tych zajęciach dyrekcje i rodziców, którzy otrzymali wskazówki do przygotowania zdrowych pyszności dla swoich pociech.

Pani dietetyk odwiedzi nas jeszcze niebawem, sprawdzić zadaną  dzieciom prace domową i poprowadzi inne zajęcia, na które zapraszamy już dziś serdecznie zapraszamy.

GALERIA