Sekretariat

W okresie 3-17.08.2020 sekretariat szkoły będzie nieczynny.

 

Egzamin Ósmoklasisty

Pragnę poinformować, że zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty będą wydawane w dniu 31 lipca 2020 w godzinach 10.00 - 14.00.

 

Dyrektor szkoły

Elżbieta Wirga

 

Nasi Najlepsi 2019/2020

Dziś w Puławach miało miejsce bardzo ważne wydarzenie. Odbyło się rozdanie nagród prezydenta Puław za wybitne osiągnięcia w nauce - stypendium "Nasi Najlepsi"!
Oczywiście nie mogło tam zabraknąć uczniów "skrzydlatej" Szóstki!
Aby trud i wysiłek uczniów został doceniony, musieli oni uzyskać średnią ocen powyżej 5,4 oraz wzorowe zachowanie.
Aż 10 uczniów klas siódmych i ósmych spełniło wyżej wymienione kryteria.
Gratulujemy Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom!

Zdjęcia

Przedłużenie zajęć na odległość

                                                                              Puławy, 5 czerwca 2020 r.

Dzień dobry,

pragnę Państwa poinformować, że zgodnie Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia  3 czerwca 2020 r.  zmieniającym rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku
z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19,
do dnia 26 czerwca zostaje przedłużone kształcenie na odległość w szkołach
i placówkach.

W piątek, 26 czerwca 2020 r., uczniowie będą mogli odebrać świadectwa, chyba, że dyrektor, z uwagi na sytuację epidemiczną, wyznaczy inny termin. Od soboty, 27 czerwca dzieci i młodzież rozpoczną wakacje.

Szczegółowy harmonogram rozdania świadectw uczniom poszczególnych klas zostanie podany   w niedługim czasie.

Pozdrawiam

Elżbieta Wirga

 

Informacja od Rady Rodziców

Bardzo prosimy o wpłaty na Radę Rodziców

 

Nr Konta bankowego na który należy wpłacić składkę 
47 1020 3219 0000 9502 0009 8962

Rada Rodziców

 

 

Prośba o zwrot książek do biblioteki!

Biblioteka szkolna prosi o zwrot wypożyczonych książek.

W przypadku zagubienia lub zniszczenia podręcznika, należy powiadomić wychowawcę i po otrzymaniu informacji zwrotnej od nauczyciela bibliotekarza wpłacić wskazaną kwotę na rachunek bankowy szkoły, który w tej informacji będzie się znajdował.

W przypadku zagubienia lub zniszczenia innej książki należy ją odkupić i zwrócić do biblioteki.

W razie wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny z sekretariatem szkoły.

Informacji dla rodziców uczniów klas ósmych

Drodzy Państwo,
na stronie https://www.kuratorium.lublin.pl/, na stronie głównej znajdują się ważne informacje i załączniki do rekrutacji uczniów. Zachęcam do skorzystania.
Pozdrawiam
Elżbieta Wirga

Kolejny rok nauki społeczność naszej szkoły przywitała z powagą i zadumą. Podczas uroczystego spotkania na sali gimnastycznej, najpierw klas młodszych, a następnie starszych wychowanków, towarzyszyli nam wyjątkowi goście. Pan Jan Bernat oraz pani Natalia Nakonieczna pierwszego września  1939 roku, podobnie jak my dzisiaj, przygotowywali się na spotkanie ze szkołą, klasą, nauczycielami. Niestety  tę drogę do szkoły uniemożliwiły wrogie naloty bombowe na nasz kraj.

            Goście z ogromnym wzruszeniem wracali pamięcią do doświadczeń wojennej codzienności, takich jak konieczność ukrywania się, trudy zdobywania pożywienia, a także śmierć bliskich, sąsiadów, rodaków. 

            Spotkanie z naszymi gośćmi wpisuje się w ideę ogólnopolskiej akcji  "Przerwany marsz",  stanowiąc symboliczne dokończenie marszu do szkoły uniemożliwionego przez wybuch II wojny światowej. 

Dziękujemy naszym gościom za ten bezcenny dar dla przyszłych pokoleń – świadectwo.

            Kolejny okres nauki to szereg innowacji w ofercie dydaktycznej i wychowawczej szkoły. W ramach zajęć rozwijających prowadzone będą lektoraty z języka hiszpańskiego oraz zajęcia informatyczne - kodowanie i programowanie.

Wzbogaceniem  oferty dla uczniów niepełnosprawnych jest między innymi  nowoczesna sala integracji sensorycznej. Powstaje także miejsce do ćwiczeń rehabilitacyjnych na świeżym powietrzu z dostosowanymi urządzeniami.

           Uczniowie klas 5, 6 i 7- mych uczestniczyć będą w treningach piłki ręcznej pod okiem trenerów z kadry narodowej i klubów sportowych.

            Z końcem października natomiast nastąpi uroczyste otwarcie nowoczesnej sieci boisk sportowych, dzięki czemu nasi uczniowie będą mieli idealne warunki aby doskonalić i rozwijać swoje talenty.

            Witając uczniów, rodziców oraz gości pani Dyrektor życzyła wszystkim wspaniałego i pełnego sukcesów nowego roku nauki.

            Z uwagi na prace budowlane na terenie przyszłego kompleksu boisk zwróciła także uwagę na bezpieczeństwo dzieci w drodze do szkoły.

GALERIA