Dni Otwarte - Przedszkolaki w naszej szkole

26.02 dzieci z oddziału IV Publicznego Przedszkola Integracyjnego w Puławach odwiedziły naszą szkołę, gdzie wspólnie ze starszymi kolegami bawiły się na sali gimnastycznej w zabawy ruchowe oraz odwiedzili różne sale - integracji sensorycznej, komputerową z drukarką 3D oraz uczyły się pierwszej pomocy. 
Mamy nadzieję, że się podobało 

Zdjęcia  

Kolejny sukces naszej szkoły!!

UDAŁO SIĘ!! 


Niedawno informowaliśmy, że nasza szkoła bierze udział w konkursie organizowanym przez Fundację ING Dzieciom. Wczoraj ogłoszono liczbę 22 finalistów i w tym znalazła się NASZA PLACÓWKA!
Liczba nie jest przypadkowa, ponieważ nawiązuje do 22 dyscyplin na Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio w 2020 r. Finalistów wyłoniono w konkursie, w którym zadaniem było pokazanie, jak poprzez sport dzieci przełamują bariery. Uczestnicy wysyłali filmy, prezentacje i kolaże, pokazujące ich sportową pasję. Komisja konkursowa, w skład której wchodzili m.in. ambasadorzy Alicja Jeromin, Michał Pol i Marcin Ryszka, miała przed sobą trudne zadanie, aby wyselekcjonować 30 zgłoszeń, z których następnie pracownicy ING wyłonili 22 finalistów.
To nie koniec naszej walki o główną nagrodę!
Teraz rozpoczyna się etap sportowy, który został podzielony na 5 rund, a każda z nich to inne sportowe wyzwanie. W ten sposób organizatorzy chcą pokazać dzieciom sport z różnych perspektyw, aby umożliwić wszystkim sprawdzenie się w różnych dyscyplinach. Na początku każdej z rund finaliści otrzymają sprzęt sportowy, zakupiony dzięki środkom przekazanym Fundacji ING Dzieciom przez ING Bank Śląski. W etapie sportowym zadaniem zawodników będzie zabawa przy wykorzystaniu otrzymanego sprzętu w najbardziej kreatywny sposób. Zespół, który wykaże się największym zaangażowaniem w danej rundzie wygrywa wspólny trening ze sportowcami.
Dziękujemy uczniom za zaangażowanie podczas kręcenia filmu, a nauczycielom za nagranie i zmontowanie!
Efektami zmagań będziemy dzielić się z Państwem na bieżąco!
#pomarańczowasiła

Zobacz nasz film -------> https://www.youtube.com/watch?v=0EO_CV850y4&feature=youtu.be&fbclid=IwAR3unfIqEYNgmAmiuVWOWHZSXPhRGNEHDgYAt04ZqTDs-RzOQ3eL_dUwPvI

~ Zaproszenie na Dni Otwarte 20 - 28.02.2020 r. ~

                       * Zaproszenie *

 

 

.

Międzyszkolny Turniej Matematyczny

                   W dniu 18 lutego najlepsi matematycy z klas piątych, szóstych, siódmych i ósmych wzięli udział w Międzyszkolnym Turnieju Matematycznym pt. „Magia kątów i trójkątów”. Konkurs ten był zorganizowany przez nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 11 panią Sumorek i panią Tarkę.
                 Nasi uczniowie byli podzieleni na dwie drużyny z klas V i VI oraz VII i VIII. Każda z drużyn wzięła udział w części integracyjnej – były to gry i zabawy
z bryłami figurami i kartami. Druga część decydowała o wygranej - były to konkretne zadania dla drużyn sprawdzające wiedzę, umiejętności,  kreatywność, refleks i spostrzegawczość.  Malarz w tym czasie malował wg instrukcji postać, którą na koniec należało odgadnąć. Były to, jak się okazało, portrety Krzysztofa Kolumba i Mikołaja Kopernika. Zabawa była bardzo dobra a rywalizacja ostra. Nasi uczniowie z klas V i VI zajęli pierwsze miejsce, a z klas VII i VIII drugie, ale tylko ze strata 3 pkt do szkoły nr 9. To wspaniałe rezultaty!! :)
O szczegóły pytajcie uczestników: Zuzannę Niezgodę, Magdalenę Kuźmę, Denisa Litwiniuka, Stanisława Sygnowskiego, Zuzannę Tarachę, Nikolę Jasik, Wiktorię Łysiak, Michała Ogórka, Huberta Bachanka, Julię Inger…


Uczniom, rodzicom i nauczycielom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za piękne reprezentowanie naszej szkoły. Dodam, że uczniowie dostali wspaniałe nagrody i dyplomy.

Przy okazji zapraszamy do wszystkich projektów i konkursów, których podsumowanie będzie podczas Święta Matematyki 19 marca:)

Zdjęcia

 

Walentynki

14 lutego, w Dzień Świętego Walentego każdy czuje, że miłość, sympatia, życzliwość, przyjazny gest, uśmiech, kciuk do góry, „lajk” to coś, co dodaje skrzydeł.

Poczuliśmy i my. Zorganizowaliśmy walentynkową pocztę.

Walentynkowi listonosze uwijali się aż miło. Chociaż zdziesiątkowały nas wirusy, mieli co nosić. List, liścik, dobre słowo, serduszko, cukierek… tak niewiele trzeba, żeby świat był bardziej przyjazny i kolorowy.

 Zdjęcia

Komunikat do Rodziców

Drodzy Rodzice,

w związku z dużą zachorowalnością uczniów naszej szkoły, po konsultacji  z pracownikami puławskiej SANEPID, w naszej szkole zostały wdrożone następujące działania profilaktyczne:

 • na bieżąco myte są klamki drzwiowe, baterie umywalkowe, blaty stolików, itp. płynem do odkażania,
 • w łazienkach dostępne jest mydło antybakteryjne,
 • uczulamy dzieci, aby myły ręce na każdej przerwie zgodnie z instrukcją,
 • prosimy również Państwa o zwrócenie uwagi na samopoczucie dzieci,
 • przekazujemy Państwu adres strony internetowej

https://gis.gov.pl/zdrowie/zasady-prawidlowego-mycia-rak/

 

Ponadto, z uwagi na zaplanowane na przyszły tydzień zabawy karnawałowe uczniów, postanowiliśmy, po konsultacji z SANEPID, odwołać  je i przesunąć na inny termin.

                                                                                                                                            Elżbieta Wirga

 

 

Konkurs "DO HYMNU" - teksty utworów

Dnia 11 marca 2020 r. odbędzie się w naszej szkole występ konkursowy "DO HYMNU". 

Prezentować będziemy trzy utwory muzyczne: 

Hymn państwowy (Mazurek Dąbrowskiego)

Marsz Polonia

Rota

W załączniku teksty pieśni patriotycznych, w tym  utworów konkursowych. 

TEKSTY

 

 1. Pakiet „Olek i Ada” MAC (B + zielony „Na szlaku przygód”).
 2. Ryza papieru xero.
 3. Piórnik:
 • 2 ołówki (BIC zielony),
 • gumka,
 • strugaczka,
 • nożyczki,
 • kredki ołówkowe (Stabilo, Bambino),
 • flamastry,
 • kredki pastele.
 1. Plastelina 12 kolorów (Bambino).
 2. Farby plakatowe 12 kolorów (Astra), pędzle 2 sztuki i kubeczek.
 3. Klej w sztyfcie (duży BIC, zielony).
 4. Papier kolorowy.
 5. Papier kolorowy techniczny.
 6. Strój gimnastyczny w worku (biała koszulka + spodenki).
 7. Ciapy z białą podeszwą oraz worek.
 8. Zeszyty 16 kartkowe ( w 3-linię i w kratkę).

Prosimy, aby przybory i worki były PODPISANE.