Dzień Wiosny 2019

W czwartek, 21 marca 2019 r. świętowaliśmy w szkole Dzień Wiosny.  Dzieci powitały wiosnę siejąc nasionka różnych warzyw do doniczek z ziemią i tak powstał nasz świetlicowy ogródek. Mali ogrodnicy dowiedzieli  się przy tym co jest potrzebne roślinom do życia a przy tworzeniu ogródka było mnóstwo zabawy.

Dni Integracji 25 - 29 marca 2019

W dniach 25 – 29 marca br. obchodzić będziemy, jak co roku,       Dni Integracji,   w tym roku pod hasłem  „Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”.

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do udziału                  w konkursach organizowanych na terenie naszej szkoły.

Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody!

Dni Otwarte 25 lutego - 4 marca 2019 r. galeria

Dni Otwarte w Szkole Podstawowej nr 6 im. Polskich Lotników
w Puławach
 organizowane są corocznie  od kilku lat. W tym  roku odbyły się
w  dniach  od  25  lutego   do  4  marca.
Jest  to inicjatywa  skierowana do dzieci  pięcio- i sześcioletnich oraz ich rodziców.

W ramach wydarzenia, w godzinach przedpołudniowych, gościli
w "Szóstce" wychowankowie oddziałów przedszkolnych  puławskich placówek.
Mieli okazję zwiedzić szkołę i uczestniczyć razem ze swoimi
wychowawczyniami w różnorodnych zajęciach, między innymi rozwijających
sprawność manualną, przyrodniczo - chemicznych, informatycznych,
sportowych oraz przedstawieniach teatralnych.

W środę  27 lutego  po południu zaplanowano zajęcia dla dzieci
i ich rodziców. Goście wzięli udział  w warsztatach artystycznych
"Z gliny wyczarowane",  zajęciach przyrodniczo - chemicznych
z elementami robotyki, podczas których przeprowadzali ciekawe
i zabawne doświadczenia. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się
warsztaty "Przyroda wokół nas"  oraz gry i zabawy sportowe.

Podczas gdy dzieci miło spędzały czas  ucząc się przez zabawę,
rodzice wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez pedagoga
i psychologa szkolnego"Nowa rzeczywistość. Moje dziecko idzie do szkoły".

Zaangażowanie uczestników świadczy o tym, że zajęcia są atrakcyjne, potrzebne i, jak co roku, cieszą się dużym zainteresowaniem.

Turniej szachowy

Już po raz dziesiąty w Osinach odbył się Zimowy Szachowy Turniej dla dzieci.
W turnieju uczestniczyło ponad stu  szachistów z różnych zakątków Polski.

Naszą szkołę reprezentowali:
Aleks  Madejski kl. II b
Maciej  Mielczarski kl. II b
Jakub  Woźniak  kl. IV b
Jakub   Morgaś  kl. IV b
Zuzanna  Taracha kl. IV c
Kaja   Chudoń  kl. IV c
Wiktoria   Sycińska  kl. V a

Nasi młodzi  szachiści  godnie reprezentowali naszą szkołę, zajmując bardzo wysokie miejsca.
 Jakub Wożniak zajął  I  MIEJSCE   w  kategorii chłopców do lat 10
 Zuzanna Taracha zajęła VI  MIEJSCE   w  kategorii  dziewcząt do lat 10
 Kaja Chudoń  zajęła IX MIEJSCE  w  kategorii dziewcząt do lat 15
Pozostali uczestnicy także zajęli wysokie pozycje w rankingu.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Gala Nasi Najlepsi 2018/2019

"Skrzydlate słowa, skrzydlate myśli rodzą się w skrzydlatej Szóstce! Nieustanne loty do gwiazd, spełnianie marzeń, wspinanie się na szczyty wiedzy i rozwijanie wielu umiejętności są nadrzędnymi celami kształcenia w szkole nr 6.” Tymi słowami nasi konferansjerzy otworzyli kolejną galę Nasi Najlepsi. Uroczystość jest podsumowaniem osiągnięć za I półrocze roku szkolnego 2018/2019.
W tym roku, dyplom „Wzorowego Ucznia” otrzymało 66 podopiecznych, którzy mieli średnią powyżej 4,75 oraz wzorową lub bardzo dobrą ocenę zachowania. Wyróżnienie otrzymało także 34 podopiecznych, którzy mieli 100% frekwencję.
Zaszczycili nas swoją obecnością: Przewodnicząca Rady Miasta Puławy Pani Bożena Krygier, Pani Anna Maj kierownik Wydziału Edukacji, Sportu i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Puławy, Pani Agnieszka Zamojska Inspektor Wydziału Edukacji, Sportu i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Puławy, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Aneta Walaszczyk.
Ponadto, swój recital zaprezentowała absolwentka naszej szkoły, wspaniała i niezwykle utalentowana artystka – Jadwiga Malinowska
Jeszcze raz chcielibyśmy pogratulować uczniom, a także rodzicom za wychowanie tak sumiennych, pracowitych, wytrwałych, odpowiedzialnych i wyróżniających się wysoką kulturą osobistą dzieci!

Zabawa karnawałowa

Zabawa karnawałowa odbędzie się 4.02.2109 (poniedziałek)

13.00-15.00 klasy O-III

15.30-17.30 klasy IV-VIII

Uroczysta Gala – Nasi Najlepsi

8 lutego o godz.10.00 gorąco zapraszamy Rodziców i przyjaciół „Szóstki” na   Galę „ Nasi Najlepsi”.  To uroczyste podsumowanie osiągnięć uczniów  w I półroczu roku szkolnego 2018/2019. Aby podkreślić rangę imprezy i uzmysłowić  wszystkim, jak ważne jest to wydarzenie najpierw odśpiewany będzie hymn. Potem, w obecności zaproszonych gości, rodziców, nauczycieli i uczniów dyrektor szkoły Elżbieta Wirga, przy dźwiękach fanfar wyróżni uczniów w  następujących kategoriach:

-wzorowy uczeń (ten zaszczytny tytuł otrzymają uczniowie, którzy uzyskali najwyższe oceny w nauce i zachowaniu

- wzorowa frekwencja

Gala okraszona będzie występem artystycznym naszej absolwentki Jadwigi Malinowskiej.

Impreza ta wzbudza zawsze nie lada emocje. Serdecznie zapraszamy!!!

Przypominamy, że egzaminy na zakończenie szkoły podstawowej odbędą się według ustalonego harmonogramu:

1. Język polski - 15 kwietnia 2019 r.  godzina 9:00 (poniedziałek)

2. Matematyka - 16 kwietnia 2019 r. godzina 9:00 (wtorek)

3. Język angielski - 17 kwietnia 2019 r. godzina 9:00 (środa)

W tych dniach do szkoły należy przyjść o godzinie 8:15, zabierając ze sobą długopis/pióro z czarnym wkładem - NIEŚCIERALNY/E oraz linijkę

Do sali egzaminacyjnej NIE WOLNO WNOSIĆ telefonów komórkowych ani innych urządzeń elektronicznych.

Trzymamy kciuki!