~Zaproszenie na Dni Otwarte 20 - 28.02.2020 r.~

                       * Zaproszenie *

 

 

.

Międzyszkolny Turniej Matematyczny

                   W dniu 18 lutego najlepsi matematycy z klas piątych, szóstych, siódmych i ósmych wzięli udział w Międzyszkolnym Turnieju Matematycznym pt. „Magia kątów i trójkątów”. Konkurs ten był zorganizowany przez nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 11 panią Sumorek i panią Tarkę.
                 Nasi uczniowie byli podzieleni na dwie drużyny z klas V i VI oraz VII i VIII. Każda z drużyn wzięła udział w części integracyjnej – były to gry i zabawy
z bryłami figurami i kartami. Druga część decydowała o wygranej - były to konkretne zadania dla drużyn sprawdzające wiedzę, umiejętności,  kreatywność, refleks i spostrzegawczość.  Malarz w tym czasie malował wg instrukcji postać, którą na koniec należało odgadnąć. Były to, jak się okazało, portrety Krzysztofa Kolumba i Mikołaja Kopernika. Zabawa była bardzo dobra a rywalizacja ostra. Nasi uczniowie z klas V i VI zajęli pierwsze miejsce, a z klas VII i VIII drugie, ale tylko ze strata 3 pkt do szkoły nr 9. To wspaniałe rezultaty!! :)
O szczegóły pytajcie uczestników: Zuzannę Niezgodę, Magdalenę Kuźmę, Denisa Litwiniuka, Stanisława Sygnowskiego, Zuzannę Tarachę, Nikolę Jasik, Wiktorię Łysiak, Michała Ogórka, Huberta Bachanka, Julię Inger…


Uczniom, rodzicom i nauczycielom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za piękne reprezentowanie naszej szkoły. Dodam, że uczniowie dostali wspaniałe nagrody i dyplomy.

Przy okazji zapraszamy do wszystkich projektów i konkursów, których podsumowanie będzie podczas Święta Matematyki 19 marca:)

Zdjęcia

 

Walentynki

14 lutego, w Dzień Świętego Walentego każdy czuje, że miłość, sympatia, życzliwość, przyjazny gest, uśmiech, kciuk do góry, „lajk” to coś, co dodaje skrzydeł.

Poczuliśmy i my. Zorganizowaliśmy walentynkową pocztę.

Walentynkowi listonosze uwijali się aż miło. Chociaż zdziesiątkowały nas wirusy, mieli co nosić. List, liścik, dobre słowo, serduszko, cukierek… tak niewiele trzeba, żeby świat był bardziej przyjazny i kolorowy.

 Zdjęcia

Komunikat do Rodziców

Drodzy Rodzice,

w związku z dużą zachorowalnością uczniów naszej szkoły, po konsultacji  z pracownikami puławskiej SANEPID, w naszej szkole zostały wdrożone następujące działania profilaktyczne:

  • na bieżąco myte są klamki drzwiowe, baterie umywalkowe, blaty stolików, itp. płynem do odkażania,
  • w łazienkach dostępne jest mydło antybakteryjne,
  • uczulamy dzieci, aby myły ręce na każdej przerwie zgodnie z instrukcją,
  • prosimy również Państwa o zwrócenie uwagi na samopoczucie dzieci,
  • przekazujemy Państwu adres strony internetowej

https://gis.gov.pl/zdrowie/zasady-prawidlowego-mycia-rak/

 

Ponadto, z uwagi na zaplanowane na przyszły tydzień zabawy karnawałowe uczniów, postanowiliśmy, po konsultacji z SANEPID, odwołać  je i przesunąć na inny termin.

                                                                                                                                            Elżbieta Wirga

 

 

Konkurs "DO HYMNU" - teksty utworów

Dnia 11 marca 2020 r. odbędzie się w naszej szkole występ konkursowy "DO HYMNU". 

Prezentować będziemy trzy utwory muzyczne: 

Hymn państwowy (Mazurek Dąbrowskiego)

Marsz Polonia

Rota

W załączniku teksty pieśni patriotycznych, w tym  utworów konkursowych. 

TEKSTY

 

Noworoczny Turniej Szachowy

4 stycznia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Noworocznym Turnieju Szachowym, który odbył się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Puławy, swoją obecnością zaszczycili również radni naszego miasta. Nasi szachiści zajęli wysokie miejsca. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zdjęcia

Wigilia miejska

15 grudnia 2019 r. na Placu Chopina odbyła się XIII Wigilia Miejska. Wydarzenie było okazją do spotkania się mieszkańców miasta, władz samorządowych, radnych Rady Miasta Puławy, duchownych oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych. Wydarzenie rozpoczęło się kiermaszem świątecznym przygotowanym przez nauczycieli i uczniów puławskich szkół z którego dochód został przeznaczony na Puławskie Hospicjum. My też mieliśmy swoje stoisko z pięknymi własnoręcznie wykonanymi ozdobami. Co więcej, na scenie wystąpił nasz zespół "Na sześć", który zaprezentował się świetnie.

Zdjęcia

Po raz kolejny dzieci z naszej szkoły udały się na stok narciarski do Parchatki aby uczyć się i doskonalić swoje umiejętności jazdy na  nartach. Nasze cykliczne wyjazdy sprawiają dzieciom wielką radość i zachęcają do korzystania ze sportów zimowych. Doskonale przygotowani instruktorzy poczynili „cuda” i już po krótkim czasie wszystkie dzieciaki  samodzielnie zjeżdżały z największej góry. W przerwie od narciarskich zmagań zorganizowane było ognisko, gdzie każde dziecko mogło zjeść pyszną kiełbaskę z rusztu w pięknym, zimowym otoczeniu. W zajęciach na stoku uczestniczyli uczniowie z klasy VB,  VIB i VIIIA .Instruktorami i opiekunami  byli nasi nauczyciele:  Robert Makarewicz, Paweł Bartuzi, Maciej Jeżyna oraz Bartosz Kleszczyński. Z pewnością będziemy organizować koleje wyjazdy na narty.