Brak grafik

Bezpieczne wakacje

Stojąc u progu wakacji pamiętaj o kilku ważnych zasadach by  były one bezpieczne i udane.

Zasady bezpieczeństwa podczas wakacji

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ BIBLIOTEKARZY I BIBLIOTEK

8 maja jest Ogólnopolskim Dniem Bibliotekarza i Bibliotek. Inicjatywa ta została zapoczątkowana przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.   

Więcej…

ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W coroczny kalendarz uroczystości w naszej szkole wpisany jest apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dzień ten jest znakomitą okazją, by uzmysłowić rolę i znaczenie takich słów jak Patriotyzm i Ojczyzna.

Więcej…

Dzień Wiosny 2019

W czwartek, 21 marca 2019 r. świętowaliśmy w szkole Dzień Wiosny.  Dzieci powitały wiosnę siejąc nasionka różnych warzyw do doniczek z ziemią i tak powstał nasz świetlicowy ogródek. Mali ogrodnicy dowiedzieli  się przy tym co jest potrzebne roślinom do życia a przy tworzeniu ogródka było mnóstwo zabawy. 

GALERIA

 

Dni Integracji 25 - 29 marca 2019

 

          W dniach 25 – 29 marca br. obchodzić będziemy, jak co roku,       Dni Integracji,   w tym roku pod hasłem  „Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”.

          Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do udziału                  w konkursach organizowanych na terenie naszej szkoły.  

Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody!

 

                           

Dni Otwarte 25 lutego - 4 marca 2019 r. galeria

 

               Dni Otwarte w Szkole Podstawowej nr 6 im. Polskich Lotników
w Puławach
 organizowane są corocznie  od kilku lat. W tym  roku odbyły się
w  dniach  od  25  lutego   do  4  marca.
Jest  to inicjatywa  skierowana do dzieci  pięcio- i sześcioletnich oraz ich rodziców.

Więcej…

Turniej szachowy

Już po raz dziesiąty w Osinach odbył się Zimowy Szachowy Turniej dla dzieci.
W turnieju uczestniczyło ponad stu  szachistów z różnych zakątków Polski. Więcej…

          Zlot młodzieży z placówek  działających pod patronatem polskich lotników był także okazją do międzyszkolnej integracji. Posiłek zapewniła nam stołówka żołnierska, a  noclegu delegacjom z oddalonych miejscowości użyczyło dęblińskie Liceum Lotnicze.

          Ważnym punktem spotkania lotniczych pokoleń w czwartkowy poranek była próba i instrukcje dla pocztów sztandarowych przed piątkowym uroczystym apelem. Wieczorem z młodzieżą spotkał się Sekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Wojciech Skurkiewicz. 

          W piątek wszystkie oczy kierowały się ku pomnikowi „Bohaterskim Lotnikom Dęblińskiej Szkoły Orląt”Poczty sztandarowe, najpierw wojskowe, następnie szkół mundurowych i cywilnych szkół patronackich, odpowiednio wcześniej czekały w gotowości w bramie Muzeum by na komendę wymaszerować na płytę placu przed pomnikiem. Dla uczczenia 100-lecia Lotnictwa Wojskowego  przy melodii hymnu państwowego uroczyście podniesiono biało – czerwoną flagę. Odczytano okolicznościowy list Prezydenta RP Andrzeja Dudy, a następnie Premiera Mateusza Morawieckiego. Uczestniczący w uroczystościach Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak podkreślając dorobek i zasługi Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych ogłosił, iż od 1 października br. staje się ona akademią wojskową. Obchody uwieńczyło złożenie wieńców pod pomnikiem bohaterskich lotników, a następnie uroczysta defilada.

          Wśród gości nie zabrakło władz państwowych, dowództwa Sił Zbrojnych RP, w tym Biura Bezpieczeństwa Narodowego, delegacji zagranicznych sil powietrznych, wojskowego korpusu dyplomatycznego oraz przedstawicieli samorządu . 

 

Nas także nie mogło tam zabraknąć.