Świąteczna Paka Dla Zwierzaka

Samorząd uczniowski organizuje akcję dla zwierząt z puławskiego schroniska. Zbieramy karmę, koce, poduszki i zabawki. 

ŚwiątecznaPakaDlaZwierzaka

Kiermasz Świąteczny

#RazemNaŚwięta

Mikołajki w świetlicy

Chociaż za oknami brak śniegu, to nastrój świąteczny w świetlicy szkolnej gości już od pierwszych dni grudnia. Dzieci pisały listy do Mikołaja, wykonywały pracę plastyczne o tematyce świątecznej. 

Więcej…

Uroczyste wręczenie stypendiów uczniowskich

10 grudnia br. w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów.

Więcej…

Konkurs Wiedzy o Bracie Albercie „Trzeba dobrym być jak chleb”

W ramach obchodów 20. rocznicy nadania Puławom Patrona Świętego Brata Alberta odbył się konkurs poświęcony postaci tego wyjątkowego Świętego.

Więcej…

Andrzejki szkolne uczniów klas IV - VIII

Dnia 25 listopada uczniowie klas IV - VIII bardzo dobrze bawili się podczas zabawy andrzejkowej zorganizowanej przez samorząd szkolny. 

Zdjęcia

 

Andrzejki w szkolnej świetlicy

29 listopada nasza świetlica zamieniła się w magiczny salon, w którym zgodnie z tradycją, odbyły się różne wróżby i zabawy.

Więcej…

          Zlot młodzieży z placówek  działających pod patronatem polskich lotników był także okazją do międzyszkolnej integracji. Posiłek zapewniła nam stołówka żołnierska, a  noclegu delegacjom z oddalonych miejscowości użyczyło dęblińskie Liceum Lotnicze.

          Ważnym punktem spotkania lotniczych pokoleń w czwartkowy poranek była próba i instrukcje dla pocztów sztandarowych przed piątkowym uroczystym apelem. Wieczorem z młodzieżą spotkał się Sekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Wojciech Skurkiewicz. 

          W piątek wszystkie oczy kierowały się ku pomnikowi „Bohaterskim Lotnikom Dęblińskiej Szkoły Orląt”Poczty sztandarowe, najpierw wojskowe, następnie szkół mundurowych i cywilnych szkół patronackich, odpowiednio wcześniej czekały w gotowości w bramie Muzeum by na komendę wymaszerować na płytę placu przed pomnikiem. Dla uczczenia 100-lecia Lotnictwa Wojskowego  przy melodii hymnu państwowego uroczyście podniesiono biało – czerwoną flagę. Odczytano okolicznościowy list Prezydenta RP Andrzeja Dudy, a następnie Premiera Mateusza Morawieckiego. Uczestniczący w uroczystościach Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak podkreślając dorobek i zasługi Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych ogłosił, iż od 1 października br. staje się ona akademią wojskową. Obchody uwieńczyło złożenie wieńców pod pomnikiem bohaterskich lotników, a następnie uroczysta defilada.

          Wśród gości nie zabrakło władz państwowych, dowództwa Sił Zbrojnych RP, w tym Biura Bezpieczeństwa Narodowego, delegacji zagranicznych sil powietrznych, wojskowego korpusu dyplomatycznego oraz przedstawicieli samorządu . 

 

Nas także nie mogło tam zabraknąć.