Brak grafik

5 czerwca uczniowie klasy III e pojechali na wycieczkę do Parku Labiryntów i Miniatur w Rąblowie, gdzie zwiedzili 5 labiryntów: główny, różany, truskawkowy, linowy oraz kreteński w trawie, a w każdym czekały do rozwiązania zagadki i różne łamigłówki. Uzupełnieniem były 3 plansze edukacyjne: matematyczna, wyrazów i kolorów. Dzieciom bardzo spodobały się labirynty: truskawkowy, różany oraz główny, w którym szukali 7 skrzynek, odpowiadali na pytania, wybierali właściwą drogę i zdobywali znaczki, za co wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy uznania. W Parku Labiryntów uczniowie zwiedzili galerię rzeźb, kaplic i kapliczek, odpoczywali na ławeczkach przeżyć np. na „ławeczce zgody”. Klasa miała okazję przyjrzeć się bliżej niektórym skarbom lokalnej architektury zgromadzonych w Parku Miniatur – zabytki m. in. Kazimierza Dolnego, Puław czy Nałęczowa. Dużą atrakcją był także spacer po przepięknych wąwozach lessowych, gdzie dzieci liczyły budki lęgowe i układały hasło z liter, które były ukryte na budkach. Dzieci zachwycone były indiańskim „tipi”, namiotem, w którym odpoczywali i tańczyli indiański taniec. Po nasyconych atrakcjami dniu uczniowie z uśmiechem wracali do Puław.