Sekretariat

W okresie 3-17.08.2020 sekretariat szkoły będzie nieczynny.

 

Egzamin Ósmoklasisty

Pragnę poinformować, że zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty będą wydawane w dniu 31 lipca 2020 w godzinach 10.00 - 14.00.

 

Dyrektor szkoły

Elżbieta Wirga

 

Nasi Najlepsi 2019/2020

Dziś w Puławach miało miejsce bardzo ważne wydarzenie. Odbyło się rozdanie nagród prezydenta Puław za wybitne osiągnięcia w nauce - stypendium "Nasi Najlepsi"!
Oczywiście nie mogło tam zabraknąć uczniów "skrzydlatej" Szóstki!
Aby trud i wysiłek uczniów został doceniony, musieli oni uzyskać średnią ocen powyżej 5,4 oraz wzorowe zachowanie.
Aż 10 uczniów klas siódmych i ósmych spełniło wyżej wymienione kryteria.
Gratulujemy Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom!

Zdjęcia

Przedłużenie zajęć na odległość

                                                                              Puławy, 5 czerwca 2020 r.

Dzień dobry,

pragnę Państwa poinformować, że zgodnie Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia  3 czerwca 2020 r.  zmieniającym rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku
z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19,
do dnia 26 czerwca zostaje przedłużone kształcenie na odległość w szkołach
i placówkach.

W piątek, 26 czerwca 2020 r., uczniowie będą mogli odebrać świadectwa, chyba, że dyrektor, z uwagi na sytuację epidemiczną, wyznaczy inny termin. Od soboty, 27 czerwca dzieci i młodzież rozpoczną wakacje.

Szczegółowy harmonogram rozdania świadectw uczniom poszczególnych klas zostanie podany   w niedługim czasie.

Pozdrawiam

Elżbieta Wirga

 

Informacja od Rady Rodziców

Bardzo prosimy o wpłaty na Radę Rodziców

 

Nr Konta bankowego na który należy wpłacić składkę 
47 1020 3219 0000 9502 0009 8962

Rada Rodziców

 

 

Prośba o zwrot książek do biblioteki!

Biblioteka szkolna prosi o zwrot wypożyczonych książek.

W przypadku zagubienia lub zniszczenia podręcznika, należy powiadomić wychowawcę i po otrzymaniu informacji zwrotnej od nauczyciela bibliotekarza wpłacić wskazaną kwotę na rachunek bankowy szkoły, który w tej informacji będzie się znajdował.

W przypadku zagubienia lub zniszczenia innej książki należy ją odkupić i zwrócić do biblioteki.

W razie wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny z sekretariatem szkoły.

Informacji dla rodziców uczniów klas ósmych

Drodzy Państwo,
na stronie https://www.kuratorium.lublin.pl/, na stronie głównej znajdują się ważne informacje i załączniki do rekrutacji uczniów. Zachęcam do skorzystania.
Pozdrawiam
Elżbieta Wirga

 "TOLERUJ, AKCEPTUJ, SZANUJ!" to hasło tegorocznych obchodów Szkolnych Dni Integracji w puławskiej "Szóstce". W miniony piątek kwietniowe inicjatywy podsumowano podczas uroczystej gali. Spotkanie otworzyła część artystyczna o tematyce tolerancji i przyjaźni. Uczniowie zrelacjonowali liczne działania, które miały miejsce w ramach obchodów, m. in. Dzień Radości, Dzień Dobrych Uczynków, Dzień Tolerancji, Dzień Dobrego Słowa. GALERIA
 
Rozstrzygnięto konkursy: literacki pod hasłem "Toleruj, akceptuj, szanuj", fotograficzny "Mamy siebie, mamy tak wiele", plastyczny "Z przyjaciółmi się nie nudzę". Przedstawiono wyniki plebiscytu na piosenkę o tolerancji, akceptacji i przyjaźni, młodzi artyści natomiast mieli okazję zaprezentować społeczności szkolnej i gościom swoje talenty wokalne oraz instrumentalne.
 
Tradycją tego szczególnego święta w Szkole Podstawowej nr 6 jest także przyznawanie tytułu "Przyjaciela Integracji" osobom wybieranym spośród całej społeczności szkolnej - pracowników szkoły, uczniów oraz rodziców. Jest to wyróżnienie za działania podejmowane z potrzeby serca na rzecz budowania integracji oraz wychodzenie naprzeciw potrzebom osób niepełnosprawnych.
Podczas piątkowej gali tytuł "Przyjaciela Integracji" otrzymały 23 osoby.
 
Szkolne Dni Integracji to bardzo ważne wydarzenie wsród różnorodnych działań podejmowanych w Szóstce. W tym roku odbyły się już po raz jedenasty. O tym jak bardzo są one cenione wśród uczniów, pracowników szkoły, rodziców świadczy nie tylko gotowość do pomocy, zaangażowanie w liczne działania ale także czynny udział uczniów we wszystkich inicjatywach. Aleja Dobrych Uczynków oraz galeria nagrodzonych prac - plastycznych, fotograficznych oraz uczniowskich wierszy podejmujących tematykę przyjaźni i akceptacji - nadają wyjątkowy charakter szkolnym korytarzom.