Brak grafik

Bezpieczne wakacje

Stojąc u progu wakacji pamiętaj o kilku ważnych zasadach by  były one bezpieczne i udane.

Zasady bezpieczeństwa podczas wakacji

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ BIBLIOTEKARZY I BIBLIOTEK

8 maja jest Ogólnopolskim Dniem Bibliotekarza i Bibliotek. Inicjatywa ta została zapoczątkowana przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.   

Więcej…

ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W coroczny kalendarz uroczystości w naszej szkole wpisany jest apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dzień ten jest znakomitą okazją, by uzmysłowić rolę i znaczenie takich słów jak Patriotyzm i Ojczyzna.

Więcej…

Dzień Wiosny 2019

W czwartek, 21 marca 2019 r. świętowaliśmy w szkole Dzień Wiosny.  Dzieci powitały wiosnę siejąc nasionka różnych warzyw do doniczek z ziemią i tak powstał nasz świetlicowy ogródek. Mali ogrodnicy dowiedzieli  się przy tym co jest potrzebne roślinom do życia a przy tworzeniu ogródka było mnóstwo zabawy. 

GALERIA

 

Dni Integracji 25 - 29 marca 2019

 

          W dniach 25 – 29 marca br. obchodzić będziemy, jak co roku,       Dni Integracji,   w tym roku pod hasłem  „Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”.

          Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do udziału                  w konkursach organizowanych na terenie naszej szkoły.  

Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody!

 

                           

Dni Otwarte 25 lutego - 4 marca 2019 r. galeria

 

               Dni Otwarte w Szkole Podstawowej nr 6 im. Polskich Lotników
w Puławach
 organizowane są corocznie  od kilku lat. W tym  roku odbyły się
w  dniach  od  25  lutego   do  4  marca.
Jest  to inicjatywa  skierowana do dzieci  pięcio- i sześcioletnich oraz ich rodziców.

Więcej…

Turniej szachowy

Już po raz dziesiąty w Osinach odbył się Zimowy Szachowy Turniej dla dzieci.
W turnieju uczestniczyło ponad stu  szachistów z różnych zakątków Polski. Więcej…
 "TOLERUJ, AKCEPTUJ, SZANUJ!" to hasło tegorocznych obchodów Szkolnych Dni Integracji w puławskiej "Szóstce". W miniony piątek kwietniowe inicjatywy podsumowano podczas uroczystej gali. Spotkanie otworzyła część artystyczna o tematyce tolerancji i przyjaźni. Uczniowie zrelacjonowali liczne działania, które miały miejsce w ramach obchodów, m. in. Dzień Radości, Dzień Dobrych Uczynków, Dzień Tolerancji, Dzień Dobrego Słowa. GALERIA
 
Rozstrzygnięto konkursy: literacki pod hasłem "Toleruj, akceptuj, szanuj", fotograficzny "Mamy siebie, mamy tak wiele", plastyczny "Z przyjaciółmi się nie nudzę". Przedstawiono wyniki plebiscytu na piosenkę o tolerancji, akceptacji i przyjaźni, młodzi artyści natomiast mieli okazję zaprezentować społeczności szkolnej i gościom swoje talenty wokalne oraz instrumentalne.
 
Tradycją tego szczególnego święta w Szkole Podstawowej nr 6 jest także przyznawanie tytułu "Przyjaciela Integracji" osobom wybieranym spośród całej społeczności szkolnej - pracowników szkoły, uczniów oraz rodziców. Jest to wyróżnienie za działania podejmowane z potrzeby serca na rzecz budowania integracji oraz wychodzenie naprzeciw potrzebom osób niepełnosprawnych.
Podczas piątkowej gali tytuł "Przyjaciela Integracji" otrzymały 23 osoby.
 
Szkolne Dni Integracji to bardzo ważne wydarzenie wsród różnorodnych działań podejmowanych w Szóstce. W tym roku odbyły się już po raz jedenasty. O tym jak bardzo są one cenione wśród uczniów, pracowników szkoły, rodziców świadczy nie tylko gotowość do pomocy, zaangażowanie w liczne działania ale także czynny udział uczniów we wszystkich inicjatywach. Aleja Dobrych Uczynków oraz galeria nagrodzonych prac - plastycznych, fotograficznych oraz uczniowskich wierszy podejmujących tematykę przyjaźni i akceptacji - nadają wyjątkowy charakter szkolnym korytarzom.