Brak grafik

Bezpieczne wakacje

Stojąc u progu wakacji pamiętaj o kilku ważnych zasadach by  były one bezpieczne i udane.

Zasady bezpieczeństwa podczas wakacji

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ BIBLIOTEKARZY I BIBLIOTEK

8 maja jest Ogólnopolskim Dniem Bibliotekarza i Bibliotek. Inicjatywa ta została zapoczątkowana przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.   

Więcej…

ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W coroczny kalendarz uroczystości w naszej szkole wpisany jest apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dzień ten jest znakomitą okazją, by uzmysłowić rolę i znaczenie takich słów jak Patriotyzm i Ojczyzna.

Więcej…

Dzień Wiosny 2019

W czwartek, 21 marca 2019 r. świętowaliśmy w szkole Dzień Wiosny.  Dzieci powitały wiosnę siejąc nasionka różnych warzyw do doniczek z ziemią i tak powstał nasz świetlicowy ogródek. Mali ogrodnicy dowiedzieli  się przy tym co jest potrzebne roślinom do życia a przy tworzeniu ogródka było mnóstwo zabawy. 

GALERIA

 

Dni Integracji 25 - 29 marca 2019

 

          W dniach 25 – 29 marca br. obchodzić będziemy, jak co roku,       Dni Integracji,   w tym roku pod hasłem  „Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”.

          Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do udziału                  w konkursach organizowanych na terenie naszej szkoły.  

Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody!

 

                           

Dni Otwarte 25 lutego - 4 marca 2019 r. galeria

 

               Dni Otwarte w Szkole Podstawowej nr 6 im. Polskich Lotników
w Puławach
 organizowane są corocznie  od kilku lat. W tym  roku odbyły się
w  dniach  od  25  lutego   do  4  marca.
Jest  to inicjatywa  skierowana do dzieci  pięcio- i sześcioletnich oraz ich rodziców.

Więcej…

Turniej szachowy

Już po raz dziesiąty w Osinach odbył się Zimowy Szachowy Turniej dla dzieci.
W turnieju uczestniczyło ponad stu  szachistów z różnych zakątków Polski. Więcej…

Dnia 22 marca o godz. 8.00 z inicjatywy Rodziców, odbyło się w klasie III "e" czytanie poezji. Spotkanie to miało miejsce z okazji z okazji Światowego Dnia Poezji, które przypadało 21 marca. Wydarzenie to uświetniła swoją obecnością Pani Wicedyrektor Emilia Nieleszczuk. Rodzice, których reprezentowali: Pani Aneta Sidor oraz Małgorzata Sołyga wraz z uczniami klasy III "e" czytali wiersze Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Ewy Szelburg-Zarembiny, Stefanii Szuchowej oraz Hanny Zdzitowieckiej. Były to wiersze o tematyce wiosennej m.in.: "Srebrny deszczyk", "Wiosna idzie", "Ptaszki", "Figielek", "Gabryś", "Dyzio Marzyciel", "Sroka", "Baran", "Żuk", "Katar", "Majowy deszczyk", "Dziękujemy", "Powrót bocianów", "Skowronek", "Motyle", "Wiosenne Tajemnice", "Motyle".
Rodzice przeczytali: "Listki", "Ile głosów w lesie", "Idzie wiosna", "Marzanna", "Odejście zimy", "Powitanie wiosny", "Jabłonka".
Pomysłodawczynią tego wydarzenia była Pani Aneta Sidor, która wraz z Panią Małgorzatą Sołygą i w porozumieniu i z pomocą Pani Agnieszki Kowalczyk z naszej Biblioteki Szkolnej wybrały wiersze dla siebie i dla dzieci, a także czuwały nad przygotowaniami i współpracowały z wychowawcą klasy p. Katarzyną Radomską.