Brak grafik

USTAWA O OPIECE ZDROWOTNEJ NAD UCZNIAMI

Ustawa z dnia 12 kwietnia 2019r. o opiece zdrowotnej nad uczniami (Dz. U. 2019r., poz. 1078)

Wybrane fragmenty

Art.7. 3.Rodzice na pierwszym zebraniu rodziców oraz pełnoletni uczniowie na pierwszych zajęciach z wychowawcą w roku szkolnym uzyskują informację o zakresie opieki zdrowotnej oraz o prawie do wyrażenia sprzeciwu, o którym mowa w ust.2, złożonego w formie pisemnej do świadczeniodawcy realizującego opiekę. Informację tę umieszcza się ponadto w miejscu ogólnie dostępnym w szkole.

5.Sprawowanie opieki nad uczniami przewlekle chorymi lub niepełnosprawnymi, o której mowa wart.20, wymaga pisemnej zgody rodziców albo pełnoletnich uczniów. Zgodę wyraża się przed objęciem ucznia opieką.

Więcej…

Obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej

W niedzielę, 1 września 2019r. o godzinie 12:00 społeczność naszej szkoły brała udział w obchodach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

ZDJĘCIA

Poczet Sztandarowy podczas Mszy Świętej z okazji rozpoczęcia roku szkolnego

Zdjęcia

Narodowe Czytanie 2019

 

W sobotę, 7 września 2019 r. odbyła się w naszej szkole kolejna edycja Narodowego Czytania 2019.

W ramach akcji pracownicy Szkoły Podstawowej Nr 6 w Puławach  czytali "Katarynkę" Bolesława Prusa. 

 GALERIA

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

"Przerwany marsz".

Wyjątkowi goście przywitali z nami Nowy Rok Szkolny 2019/2020.

Pani Natalia Nakonieczna oraz pan Jan Bernat podzielili się swoimi wspomnieniami o pierwszych dniach września 1939 roku.

Więcej…

Bezpieczne wakacje

Stojąc u progu wakacji pamiętaj o kilku ważnych zasadach by  były one bezpieczne i udane.

Zasady bezpieczeństwa podczas wakacji

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ BIBLIOTEKARZY I BIBLIOTEK

8 maja jest Ogólnopolskim Dniem Bibliotekarza i Bibliotek. Inicjatywa ta została zapoczątkowana przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.   

Więcej…

 Wspaniały sukces Uczniów naszej szkoły! GALERIA

Z ogromną satysfakcją i dumą prezentujemy wyniki

OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU POETYCKIEGO

„Odkrywamy Talenty Przyszłości”

zorganizowanego przez Zespół Szkół Dwujęzycznych Pro Futuro w Warszawie. Motywem przewodnim było poszukiwanie literackiej odpowiedzi na pytanie: jak przez drobiazgi codzienności osiągnąć szczęście. Organizatorzy otrzymali ponad 700 zestawów wierszy w całej Polski. Podczas uroczystej Finałowej Gali Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego znani i lubiani aktorzy serialowi m.in. Pani Teresa Lipowska, Pani Anna Gzyra-Augustynowicz, Pan Łukasz Nowicki, Pan Maciej Mikołajczyk czytali wiersze laureatów i finalistów oraz wręczali nagrody. Prezentujemy wyniki konkursu:

 I MIEJSCE W POLSCE!!! dla KAROLA WARDY ucz. kl.4b (nagroda rzeczowa: tablet, dyplom  i nagroda książkowa)

WYRÓŻNIENIE SPECJALNE!!! dla Jakuba Flejmera ucz. kl.6b (nagroda książkowa i dyplom)

WYRÓŻNIENIA!!! dla uczniów:

Mikołaja Choiny ucz.kl.4b

Weroniki Suszek  ucz. kl.6b

Jakuba Suska ucz. kl.6b

(nagrody książkowe i dyplomy)

Opieka literacka-Beata Węglińska-Słowik

 

W kategorii: Nauczyciel nagrodę książkową z rąk Pana Mikołaja Sokołowskiego Kierownika Sekcji Literackiej PAN otrzymała Beata Węglińska-Słowik.

 

ORGANIZATOR PLANUJE WYDANIE TOMIKU
Z WIERSZAMI WSZYSTKICH FINALISTÓW
I NAUCZYCIELI .G R A T U L U J E M Y !!!

 

Wspomniana uroczystość odbyła się 24 marca 2017. Uczniowie z Rodzicami i nauczycielem polonistą uczestniczyli we wspaniałej Gali Finałowej w Warszawie. Już wkrótce zaprezentujemy reportaż zdjęciowy na stronie naszej szkoły.

Poniżej prezentujemy list –refleksję od Organizatorki konkursu przesłaną do opiekuna literackiego  Beaty Węglińskiej Słowik od Pani Noemi Joanny Zasady po wspomnianej Finałowej Gali:

 

Drodzy Państwo, WSPANIALI FINALIŚCI!

Z całego serca DZIĘKUJĘ za cudowne wiersze, Waszą obecność, dobre , pokrzepiające słowa, podarowane Tomiki wierszy i gesty życzliwości.  W sposób szczególny DZIĘKUJĘ w imieniu Pani Tereski Lipowskiej za wspaniałe życzenia. Jest wzruszona i pod wielkim wrażeniem. Powiedziała, że tego co się zadziało podczas Gali, nie zapomni do końca życia:)