DZIEŃ PAPIESKI, 2019

Dnia 17 października w naszej szkole odbył się apel pod hasłem "Wstańcie - Chodźmy", poświęcony Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II, z okazji XIX Dnia Papieskiego. Zaproszonymi gośćmi byli ks. proboszcz Krzysztof Krakowiak oraz ks. Arkadiusz Rejmak.
Uroczystość przygotowali uczniowie klas V-VIII, którzy poezją oraz piosenką przypomnieli najważniejsze wydarzenia z życia papieża Jana Pawła II - największego autorytetu moralnego współczesnego świata, pod kierunkiem pani Agnieszki Kowalczyk, Anny Michałek i ks. Marcina Sochę.

GALERIA

SZKOŁA DO HYMNU

W piątek, 8 listopada uczniowie naszej szkoły zaśpiewali o symbolicznej godz. 11:11 Mazurka Dąbrowskiego.
To przedsięwzięcie to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”, w której uczestniczyli uczniowie oraz nauczyciele z blisko 24 tys. placówek w kraju i za granicą.

ZDJĘCIA

Nowe stoliki szachowe

Wraz z wolontariuszami z Domu Maklerskiego Pekao, wzięliśmy udział w konkursie grantowym organizowanym przez Fundację Banku Pekao SA imienia dr Mariana Kantora pod hasłem "Jesteśmy blisko".
Nasz wspólny pomysł znalazł się w gronie projektów, które zostały nagrodzone dofinansowaniem z okazji jubileuszu 90-lecia Banku Pekao SA.
Cieszymy się, że wspólnie ze współpracownikami mogliśmy być blisko spraw ważnych dla naszej społeczności szkolnej i zrealizować projekt: wykonanie stolików szachowych dla dzieci na świeżym powietrzu.

Zdjęcia

Apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości

Dnia 12 listopada uczciliśmy Święto Odzyskania Niepodległości przedstawieniem przygotowanym przez uczniów klasy 3a. Uczniowie przypomnieli historię odzyskania przez Polskę niepodległości. Recytowali wiersze, śpiewali piosenki. Całości towarzyszył pokaz zdjęć nawiązujących do historycznych wydarzeń.

Galeria

 

 

 

Uroczyste otwarcie boisk 14.11.2019 r.

 

https://www.youtube.com/watch?v=RereWy6o5FM

 

 

Miejskie Obchody Święta Odzyskania Niepodległości, 2019 r.

Delegacja naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym uczestniczyła w puławskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystości rozpoczęła Msza Święta w Kościele pw. Św. Józefa na Włostowicach.  Następnie przedstawiciele miejskich władz, organizacji kombatanckich, instytucji, stowarzyszeń oraz szkół i placówek wychowawczych oddali hołd walczącym o naszą wolność poprzez uroczyste złożenie wieńców i zapalenie zniczy pod pomnikiem Odzyskania Niepodegłości.
Uczniowie naszej szkoły także złożyli piękną wiązankę.  
Niektórzy z nich postanowili uczcić to ważne święto narodowe uczestnictwem w XXX Ogólnopolskich Biegach Niepodległości oraz udziałem w inicjatywie "Niepodległa do hymnu! 
 

Dnia Patrona - akcja czytelnicza (klasa 6d)