Andrzejki w szkolnej świetlicy

29 listopada nasza świetlica zamieniła się w magiczny salon, w którym zgodnie z tradycją, odbyły się różne wróżby i zabawy. Najpierw opowiedzieliśmy sobie o historii andrzejkowych tradycji. Potem odwiedziła nas Czarownica z którą rozpoczęliśmy wspólną zabawę z przygotowanymi przez dzieci oraz panie wróżbami. Każdy chciał poznać swoją przyszłość, np. losując przedmioty z magicznego worka czarownicy. Ostatnim punktem spotkania z Czarownicą były wspólne tańce, m.in. tańce na gazecie.

Oczywiście dzieci wiedzą, że wszystkie wróżby traktujemy z przymrużeniem oka, jednak Andrzejki mają niezaprzeczalnie magiczny klimat.

Zdjęcia

Ogólnopolski konkurs "Do Hymnu"

Nasza szkoła, jako jedyna z Puław, bierze udział w ogólnopolskim konkursie "Do Hymnu".
Jest to konkurs dla szkół podstawowych organizowany przez Narodowe Centrum Kultury z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.

Zadaniem konkursowym jest wspólne wykonanie przez co najmniej połowę uczniów Szkoły Hymnu Państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych.

Do tegorocznej, trzeciej już edycji konkursu zgłosiło się aż 515 szkół z całej Polski.
Przesłuchania odbędą się pomiędzy lutym i kwietniem przyszłego roku.

Już się nie możemy odczekać 

Tydzień Życzliwości i Pozdrowień

 

,,Życzliwość na co dzień, nie tylko od święta"

        W dniach 18 - 22 listopada obchodzony był w naszej szkole Tydzień Życzliwości.  Podjęte działania miały na celu uwrażliwienie naszych uczniów na drugiego człowieka, podkreślenie, jak ważne w naszym życiu są: życzliwość, dobre słowo, uśmiech, niesienie pomocy i tolerancja.

        Szkolne korytarze ozdobione zostały plakatami  oraz sentencjami na temat życzliwości oraz pozdrowieniami w różnych językach: angielskim, hiszpańskim, niemieckim. 

        Uczniowie klasy Va wraz z wychowawcą przygotowali oraz wygłosili przez szkolny radiowęzeł krótką pogadankę na temat obchodów Dni Życzliwości w naszej szkole oraz zapoznali nas z historią tego dnia, obchodzonego na całym świecie 21 listopada.

        Następnie, we wszystkich klasach, rozdane zostały kartki, na których uczniowie mogli zapisać swoje pozdrowienia dla bliskiej i lubianej osoby. Pozdrowienia, pocztą szkolną, trafiły do adresatów, sprawiając wszystkim niemałą niespodziankę.

        Podczas Tygodnia Życzliwości nie zapomnieliśmy też o innych osobach, które tak bardzo potrzebują troski, uśmiechu, życzliwości i zrozumienia. Dzieci z puławskiego szpitala oraz pacjenci z sąsiadującego z ,,Szóstką" hospicjum otrzymali przygotowane przez uczniów klas Va i Vb kartki z pozdrowieniami.

        Na szkolnym korytarzu wykonane zostały gazetki, informujące o obchodach Dnia Życzliwości oraz kolorowe Drzewo Życzliwości, ozdobione pozdrowieniami dzieci.

        Zwieńczeniem działań było uroczyste wręczenie dyplomów w klasie Va - dla Króla i Królowej Życzliwości przez Panią Anetę Walaszczyk - Przewodniczącą Rady Rodziców naszej szkoły. Uczniowie, Agatka Żukowska i Mateusz Podkówka, wybrani w klasie na Króla i Królową Życzliwości, w imieniu całej klasy, uroczyście podziękowali Pani Anecie za życzliwość, dobroć, uśmiech i pomoc, na którą zawsze mogli i mogą liczyć.

        To jeszcze nie wszystkie działania, jakie towarzyszyły nam podczas Tygodnia Życzliwości. Uczniowie naszej szkoły oraz szkół puławskich wzięli udział w konkursie plastycznym - międzyszkolnym oraz szkolnym konkursie poetyckim. Konkursy spotkały się z dużym zainteresowaniem wśród dzieci, o czym świadczy duża ilość zgłoszonych prac. Wybór laureatów będzie bardzo trudny, a wyniki już wkrótce.

         Cieszymy się, że działania podjęte podczas Tygodnia Życzliwości w naszej szkole, spotkały się z tak dużym zainteresowaniem zarówno naszych uczniów, jak i dorosłych. Mamy nadzieję, że hasło ,, Życzliwość na co dzień, nie tylko od święta" towarzyszyć nam będzie już stale, a uśmiech i dobre słowo pomogą w codziennym życiu.

        Dziękujemy wszystkim nauczycielom, wychowawcom, którzy włączyli się w obchody Dni Życzliwości, Wasza pomoc była niezastąpiona.

Magdalena Seweryńska

Anna Kowalska

Uczniowie klasy Va

GALERIA ZDJĘĆ

DZIEŃ PAPIESKI, 2019

Dnia 17 października w naszej szkole odbył się apel pod hasłem "Wstańcie - Chodźmy", poświęcony Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II, z okazji XIX Dnia Papieskiego. Zaproszonymi gośćmi byli ks. proboszcz Krzysztof Krakowiak oraz ks. Arkadiusz Rejmak.
Uroczystość przygotowali uczniowie klas V-VIII, którzy poezją oraz piosenką przypomnieli najważniejsze wydarzenia z życia papieża Jana Pawła II - największego autorytetu moralnego współczesnego świata, pod kierunkiem pani Agnieszki Kowalczyk, Anny Michałek i ks. Marcina Sochę.

GALERIA

SZKOŁA DO HYMNU

W piątek, 8 listopada uczniowie naszej szkoły zaśpiewali o symbolicznej godz. 11:11 Mazurka Dąbrowskiego.
To przedsięwzięcie to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”, w której uczestniczyli uczniowie oraz nauczyciele z blisko 24 tys. placówek w kraju i za granicą.

ZDJĘCIA

Nowe stoliki szachowe

Wraz z wolontariuszami z Domu Maklerskiego Pekao, wzięliśmy udział w konkursie grantowym organizowanym przez Fundację Banku Pekao SA imienia dr Mariana Kantora pod hasłem "Jesteśmy blisko".
Nasz wspólny pomysł znalazł się w gronie projektów, które zostały nagrodzone dofinansowaniem z okazji jubileuszu 90-lecia Banku Pekao SA.
Cieszymy się, że wspólnie ze współpracownikami mogliśmy być blisko spraw ważnych dla naszej społeczności szkolnej i zrealizować projekt: wykonanie stolików szachowych dla dzieci na świeżym powietrzu.

Zdjęcia

Apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości

Dnia 12 listopada uczciliśmy Święto Odzyskania Niepodległości przedstawieniem przygotowanym przez uczniów klasy 3a. Uczniowie przypomnieli historię odzyskania przez Polskę niepodległości. Recytowali wiersze, śpiewali piosenki. Całości towarzyszył pokaz zdjęć nawiązujących do historycznych wydarzeń.

Galeria

 

 

 

31 maja 2016r. w Sali Pompejańskiej Starostwa Powiatowego w Puławach odbyła się uroczystość podsumowująca konkursy zorganizowane z okazji Powiatowych Obchodów 1050. Rocznicy Chrztu Polski i Powstania Państwa Polskiego.

Zostały wręczone nagrody w następujących konkursach: plastycznym "Narodziny Polski", fotograficznym "Narodziny Polski", literackim "O tym, jak Dobrawa Polskę zobaczyła".

Nagrody oraz wyróżnienia otrzymały również uczennice naszej szkoły: Oliwia Goluch z klasy 6b w konkursie literackim oraz Julia Łyszcz z klasy 5b w konkursie plastycznym.

Aby obejrzeć zdjęcia z uroczystości zapraszamy na stronę Starostwa Powiatowego w Puławach.