Bezpieczne wakacje

Stojąc u progu wakacji pamiętaj o kilku ważnych zasadach by  były one bezpieczne i udane.

Zasady bezpieczeństwa podczas wakacji

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ BIBLIOTEKARZY I BIBLIOTEK

8 maja jest Ogólnopolskim Dniem Bibliotekarza i Bibliotek. Inicjatywa ta została zapoczątkowana przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.   

Więcej…

ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W coroczny kalendarz uroczystości w naszej szkole wpisany jest apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dzień ten jest znakomitą okazją, by uzmysłowić rolę i znaczenie takich słów jak Patriotyzm i Ojczyzna.

Więcej…

Dzień Wiosny 2019

W czwartek, 21 marca 2019 r. świętowaliśmy w szkole Dzień Wiosny.  Dzieci powitały wiosnę siejąc nasionka różnych warzyw do doniczek z ziemią i tak powstał nasz świetlicowy ogródek. Mali ogrodnicy dowiedzieli  się przy tym co jest potrzebne roślinom do życia a przy tworzeniu ogródka było mnóstwo zabawy. 

GALERIA

 

Dni Integracji 25 - 29 marca 2019

 

          W dniach 25 – 29 marca br. obchodzić będziemy, jak co roku,       Dni Integracji,   w tym roku pod hasłem  „Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”.

          Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do udziału                  w konkursach organizowanych na terenie naszej szkoły.  

Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody!

 

                           

Dni Otwarte 25 lutego - 4 marca 2019 r. galeria

 

               Dni Otwarte w Szkole Podstawowej nr 6 im. Polskich Lotników
w Puławach
 organizowane są corocznie  od kilku lat. W tym  roku odbyły się
w  dniach  od  25  lutego   do  4  marca.
Jest  to inicjatywa  skierowana do dzieci  pięcio- i sześcioletnich oraz ich rodziców.

Więcej…

Turniej szachowy

Już po raz dziesiąty w Osinach odbył się Zimowy Szachowy Turniej dla dzieci.
W turnieju uczestniczyło ponad stu  szachistów z różnych zakątków Polski. Więcej…

Uczniowie naszej szkoły mieli okazję poznać świat ludzi głuchych i niedosłyszących. Podczas dwóch tygodni uczniowie brali udział w licznych konkursach, lekcjach języka migowego, tworzyli prezentację multimedialną, wybierali Przyjaciela Integracji spośród uczniów każdej z klas. Grono nauczycieli dokonało wyboru Przyjaciela Integracji spośród nauczycieli oraz rodziców. Tytuł Przyjaciela Integracji wśród nauczycieli przyznano p. Annie Kowalskiej, która od wielu lat prowadzi klasy integracyjne. Spośród rodziców wybrano p. Elżbietę Kolor, mamę jednego z uczniów klasy 5b, która brała udział w tegorocznych działaniach. Z p. Marią Wardą oraz p. Dominiką Siatecką prowadziła zajęcia, na których dzieci uczyły się języka migowego. W klasach I-III wychowawcy przeprowadzili zajęcia w ramach edukacji przyrodniczej pt. ”Słuch – jednym z najważniejszych zmysłów i jak o niego dbać.” Natomiast nauczyciele przyrody zrealizowali lekcje w klasach IV-VI pt.” Słuch – jednym z najważniejszych zmysłów”. Nauczyciele informatyki służyli radą i cennymi wskazówkami przy tworzeniu przez klasy prezentacji multimedialnej. Dzięki zaangażowaniu nauczycieli wspomagających oraz pedagoga i psychologa naszej szkoły wydany został kolejny numer Biuletynu Integracyjnego Szóstki.


15 kwietnia odbyła się Gala Dni Integracji podsumowująca wszystkie działania. Obejrzeliśmy występy naszych wspaniałych uczniów. Klasa Va przygotowała etiudę pantomimiczną pod tytułem "Zrzuć maskę". Nagrodziliśmy Przyjaciół Integracji oraz zwycięzców konkursów. Podziwialiśmy talent wokalny uczennic z klasy Va i Vb w utworach „Do kołyski” oraz „Zostań moją przyjaciółką". Usłyszeliśmy nagrodzone w konkursach wiersze, zaprezentowane przez samych autorów.

Tegoroczne Dni Integracji przysporzyły nam wielu wrażeń oraz niezapomnianych chwil. Czekamy z niecierpliwością na kolejne obchody tego święta. ZDJĘCIA