Noworoczny Turniej Szachowy

4 stycznia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Noworocznym Turnieju Szachowym, który odbył się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Puławy, swoją obecnością zaszczycili również radni naszego miasta. Nasi szachiści zajęli wysokie miejsca. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zdjęcia

Wigilia miejska

15 grudnia 2019 r. na Placu Chopina odbyła się XIII Wigilia Miejska. Wydarzenie było okazją do spotkania się mieszkańców miasta, władz samorządowych, radnych Rady Miasta Puławy, duchownych oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych. Wydarzenie rozpoczęło się kiermaszem świątecznym przygotowanym przez nauczycieli i uczniów puławskich szkół z którego dochód został przeznaczony na Puławskie Hospicjum. My też mieliśmy swoje stoisko z pięknymi własnoręcznie wykonanymi ozdobami. Co więcej, na scenie wystąpił nasz zespół "Na sześć", który zaprezentował się świetnie.

Zdjęcia

Jasełka 2019

 20 grudnia w naszej szkole zostały wystawione jasełka przygotowane przez uczniów. Przedstawienie jasełkowe miało za zadanie przybliżenie okoliczności narodzin Pana Jezusa. Scenariusz jasełek zawierał najważniejsze wydarzenia towarzyszące narodzinom Dzieciątka.

W ciszy i skupieniu publiczność wysłuchała świątecznych życzeń, jak zawsze było miło, pięknie i świątecznie.

Uczniowie dołożyli wielu starań, aby tegoroczne jasełka były dla nas wszystkich sposobnością do wejścia w piękną atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Młodych artystów z klas IIIB VC VD VIB VID VIIB do występu przygotowały: Pani Joanna Gawron, Pani Agnieszka Kowalczyk i Pani Anna Michałek.
Przy dekoracji pomogli Pani Maria Warda oraz ks. Marcin Socha.

Galeria

#RazemNaŚwięta

Do świat Bożego Narodzenia jeszcze tylko chwilka. Mimo chłodu za oknem i pluchy, temperatura naszych serca rośnie. Oj, grzeją nas te wewnętrzne piecyki. Postanowiliśmy więc przyłączyć się do akcji „Razem na Święta”, bo trzeba ciepło naszych serc posłać dalej.

Tak naprawdę to nic trudnego.

W poniedziałek, 16 grudnia organizujemy szkolny kiermasz świąteczny. Podzielimy się naszym sercem z chorymi dziećmi, które znajdują się pod opieką Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia. Część dochodu z kiermaszu przeznaczymy właśnie dla nich.  

Pamiętamy także o naszych Rodakach żyjących za wschodnią granicą naszego kraju. Wspomagamy akcję „Polacy - Rodakom”. Zakończyliśmy już zbiórkę darów. Przekazaliśmy zabawki, żywność oraz gry dla dzieciaków i polską literaturę. Niech im będzie ciepło na sercu, bo my przecież o nich pamiętamy.

Nie  zabraknie nam także serca dla zwierzaków. Trwa zbiórka karmy, kocy, zabawek, które pomogą przetrwać ziemię mieszkańcom Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Puławach.

Mamy nadzieję, że fala ciepła dotrze do potrzebujących. Warto być dla innych.

 

6 grudnia zakończyliśmy akcję „Świąteczna paka dla puławskiego zwierzaka”

W piątek 13 grudnia, wszystkie dary, jakie udało nam się zebrać, pojechały do Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Puławach.
Wszystkim, którzy tak ochoczo wsparli naszą akcję, serdecznie dziękujemy❤️ Jesteście cudowni💕

Zdjęcia

Obchody 38. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego

13 grudnia przed bramą nr 1 Zakładów Azotowych odbyły się uroczystości 38. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Z tej okazji zrealizowana została rekonstrukcja historyczna, po której odbyło się złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą wydarzenia. Tego właśnie dnia 1981 roku w Zakładach Azotowych ogłoszono strajk. Zdarzenie odtworzyła młodzież oraz członkowie grup rekonstrukcyjnych.
Na obchodach był również nasz poczet sztandarowy, który godnie reprezentował całą społeczność Szkoły Podstawowej Nr 6.

Galeria

Szkolny Kiermasz Świąteczny

Dziś w naszej szkole odbywa się baaardzo ważne wydarzenie, na które co rok czekają nasi uczniowie.
Mowa tu o KIERMASZU ŚWIĄTECZNYM! :)
Każda klasa ma swoje stoisko, na którym są smakowitości czy piękne, bożonarodzeniowe ozdoby.
Swój kramik ma również Szkolny Klub Gier Planszowych - tam również każdy znajdzie coś dla siebie :)

Boże Narodzenie to czas, w którym pomagamy ze zdwojoną siłą, więc część dochodu przekazana będzie na Lubelskie Hospicjum dla dzieci im. Małego Księcia.

#RazemNaŚwięta

 

 

23.X Mistrzostwa Miasta Puławy oraz 27.X Mistrzostwa Powiatu odbyły się
Szkole Podstawowej nr 10 w Puławach

Naszą szkołę reprezentowali :

  • Jaśkowski Bartłomiej
  • Giza Michał
  • Maraszkiewicz Łukasz
  • Yoang Chen
  • Sikora Daria
  • Kwit Anna
  • Próchniak Patrycja
  • Suszek Weronika

 

Serdecznie gratulujemy naszym reprezentantom oraz życzymy powodzenia na szczeblu wojewódzkim.