Dni Integracji 2018

 "TOLERUJ, AKCEPTUJ, SZANUJ!" to hasło tegorocznych obchodów Szkolnych Dni Integracji w puławskiej "Szóstce". W miniony piątek kwietniowe inicjatywy podsumowano podczas uroczystej gali. Spotkanie otworzyła część artystyczna o tematyce tolerancji i przyjaźni. Uczniowie zrelacjonowali liczne działania, które miały miejsce w ramach obchodów, m. in. Dzień Radości, Dzień Dobrych Uczynków, Dzień Tolerancji, Dzień Dobrego Słowa. GALERIA
 
Rozstrzygnięto konkursy: literacki pod hasłem "Toleruj, akceptuj, szanuj", fotograficzny "Mamy siebie, mamy tak wiele", plastyczny "Z przyjaciółmi się nie nudzę". Przedstawiono wyniki plebiscytu na piosenkę o tolerancji, akceptacji i przyjaźni, młodzi artyści natomiast mieli okazję zaprezentować społeczności szkolnej i gościom swoje talenty wokalne oraz instrumentalne.
 
Tradycją tego szczególnego święta w Szkole Podstawowej nr 6 jest także przyznawanie tytułu "Przyjaciela Integracji" osobom wybieranym spośród całej społeczności szkolnej - pracowników szkoły, uczniów oraz rodziców. Jest to wyróżnienie za działania podejmowane z potrzeby serca na rzecz budowania integracji oraz wychodzenie naprzeciw potrzebom osób niepełnosprawnych.
Podczas piątkowej gali tytuł "Przyjaciela Integracji" otrzymały 23 osoby.
 
Szkolne Dni Integracji to bardzo ważne wydarzenie wsród różnorodnych działań podejmowanych w Szóstce. W tym roku odbyły się już po raz jedenasty. O tym jak bardzo są one cenione wśród uczniów, pracowników szkoły, rodziców świadczy nie tylko gotowość do pomocy, zaangażowanie w liczne działania ale także czynny udział uczniów we wszystkich inicjatywach. Aleja Dobrych Uczynków oraz galeria nagrodzonych prac - plastycznych, fotograficznych oraz uczniowskich wierszy podejmujących tematykę przyjaźni i akceptacji - nadają wyjątkowy charakter szkolnym korytarzom.
 

Witaj Majowa Jutrzenko

18 kwietnia 2018r. grupa dzieci z oddziału przedszkolnego Ob brała udział w XIV Puławskim Turnieju Krasomóstwa,Recytacji,Muzyki i Pieśni Narodowych,,Witaj Majowa Jutrzenko''.Uczniowie zaśpiewali pieśń patriotyczną ,,Wojenko,wojenko''.

Międzynarodowy Konkurs Edukacyjny

Bierzemy udział w Międzynarodowym Konkursie Edukacyjnym dla szkół w ramach EC Day 2018. Prosimy o lajkowanie zdjęcia naszych uczniów (link poniżej).

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=576098442763782&set=a.401343296905965.1073741827.100010908944289&type=3&theater

 

Odkrywamy Talenty Przyszłości

SUKCES NASZYCH POETÓW! Niedawno uczniowie naszej szkoły uczestniczyli we wspaniałej Gali Finałowej XI Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego "Odkrywamy Talenty Przyszłości" organizowanego przez Zespół Szkół Pro Futuro w Warszawie. To już kolejny raz, gdy nasi uczniowie zdobyli laury w tym konkursie. GALERIA

Więcej…

TYDZIEŃ OŚWIATY ZDROWOTNEJ 2018r.

Szkolne Koło PCK zakończyło „Tydzień Oświaty Zdrowotnej” pod hasłem : „Żyj bezpiecznie i bądź zdrów na co dzień”. W dniach od 22.03 do 28.03.2018r.  przypominaliśmy wam co oznacza „zdrowy styl życia”. „Zdrowy styl życia” to nie tylko aktywność fizyczna, ruch i sport, ale również higiena życia psychicznego i umysłowego. Pamiętajcie o odpowiednich  proporcjach nauki i odpoczynku. Nie spędzajcie wolnego czasu przed laptopem lub grami komputerowymi, te również męczą nasz wzrok i umysł. Warto w czasie wolnym pograć w piłkę lub pójść na rower. GALERIA

Więcej…

Kiermasz Świąteczny

W dniach 26-27 marca w naszej szkole odbył się kiermasz świąteczny, który z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Można było kupić ozdoby świąteczne oraz wiele słodkości przygotowane w większości własnoręcznie przez dzieci i ich rodziców. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w kiermasz, dzieciom, rodzicom, nauczycielom. GALERIA

 

Mistrzowie Rejonu

Mistrzostwa Rejonu Lubartowskiego wygrała Szkoła Podstawowa Nr. 6 w Puławach. W zawodach brały udział cztery drużyny, Szkoła Podstawowa z Poniatowej, Szkoła Podstawowa z Ryk, Szkoła Podstawowa z Lubartowa i nasza szkoła jako gospodarz turnieju. Nasi uczniowie pokonali w pierwszym meczu Szkolę Podstawową z Ryk 16-1, tym samym zapewniając sobie awans do meczu finałowego. W finale trafili na drużynę z Lubartowa, która w półfinale wygrała z Poniatową. Mecz finałowy zakończył się zwycięstwem SP6, wygrali 17-7. Zwycięstwo dało naszym chłopcom awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 6.04 w Białej Podlaskiej.
Chłopcy wystąpili w następującym składzie:
Piotr Mielczarski, Kacper Fenik, Mikołaj Banach, Kamil Walaszczyk, Filip Wdowiak, Olek Pyska, Mikołaj Choina, Wiktor Kędziora, Franciszek Giza, Karol Warda, Kacper Nogal, Wiktor Woźniak.
Gratulujemy!