DNI PATRONA 2018

Myśl przewodnia  przyświecająca uroczystym obchodom

100-lecia Odzyskania Niepodległości

Dni Patrona naszej szkoły to słowa Karola Wojtyły:

„Myśląc Ojczyzna”

PREZENTUJEMY PROGRAM

1.Dni Patrona w roku szkolnym 2018/2019 rozpoczynają się wyjściem do kina na seans pt. „Dywizjon 303” dnia  08.11.2018 (czwartek)

2.Dnia 09.11.2018 o godz. 11.00 w sali gimnastycznej (w piątek) odbędzie się uroczyste odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego” oraz zaprezentowanie  ilustracji słowno-muzycznej, której tematem jest  Ojczyzna, historia pieśni patriotycznych oraz  symboli narodowych.

3.Festiwal Piosenki Żołnierskiej zostanie przeprowadzony dnia 13.11.2018 o godz. 10.00 w sali gimnastycznej naszej szkoły.

4.W środę 14.11.2018 o godz.10.00 zostanie wygłoszona prelekcja  przygotowana przez Przedstawiciela Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie w sali gimnastycznej dla wszystkich klas. Dzięki uprzejmości Muzeum można obejrzeć wystawę poświęcona lotnictwu na korytarzu na parterze.

5.Dnia 15.11.2018 w ramach programu INNOWACJE. Lubimy czytać zajęcia czytelnicze przeprowadzą zaproszeni sportowcy z Klubu Sportowego Piłki Ręcznej Azoty Puławy. Celem spotkania jest dyskusja nt. autorytetów we współczesnym świecie. W zajęciach będzie uczestniczyła klasa sportowa.

6.16.11.2018 godz.10.00 w piątek odbędzie się Uroczysta akademia z okazji 100 lat Odzyskania Niepodległości oraz Dni Patrona z udziałem zaproszonych Gości.

Spotkanie będzie  podsumowaniem konkursów i działań, których celem jest  rozwijanie patriotyzmu wśród dzieci i młodzieży.

Podczas Dni Patrona zostały zorganizowane następujące konkursy:

Dla klas 4-8

1.Ogólnopolski Konkurs Poetycki „Na stalowych skrzydłach”

2.Szkolny Konkurs Ortograficzny o tytuł Mistrza Ortografii

Dla klas 0-3

3.Szkolny Konkurs Plastyczny „Myśląc Ojczyzna”

Zapraszamy Rodziców i Społeczność Lokalną do odwiedzenia naszej szkoły

w tych uroczystych chwilach.

Organizatorzy:

Zespół Humanistów