Pszczoły nasi mali przyjaciele

10 stycznia uczniowie z klas 0-4 mieli możliwość uczestniczyć we wspaniałych warsztatach o tematyce pszczół. Podczas spotkania poznali podstawowe informacje na temat owadów. Dzieci dowiedziały się jak powstaje miód, co to jest wosk pszczeli oraz czym różni się matka pszczela "królowa" od zwykłej robotnicy. Największą atrakcją spotkania była prezentacja prawdziwej, żywej rodziny pszczelej. Dzieci zobaczyły żywe pszczoły w specjalnie przygotowanym do tego ulu, na potrzeby prezentacji przygotowanym tak, aby nikomu nie groziło użądlenie. Nie zabrakło prezentacji oraz przymiarki stroju pszczelarza.

 

Pokazy fizyczno-chemiczne

11 stycznia uczniowie z klas IV-VIII mieli możliwość uczestniczyć w pokazach doświadczeń i eksperymentów z fizyki i chemii. Wszyscy uczestnicy spotkania z wielkim zaciekawieniem przyglądali się doświadczeniom oraz chętnie w nich uczestniczyli, co dało im wielką satysfakcję oraz zmotywowało do pogłębiania wiedzy z nauk ścisłych. GALERIA

 

Śpiewajmy Malutkiemu

21 grudnia spotkaliśmy się w sali gimnastycznej, by wspólnie świętować nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. Koło biblioteczne pod przewodnictwem p. Agnieszki Kowalczyk przypomniało nam wszystkim tradycje związane ze świątecznym czasem. Kolędy oraz pastorałki wprowadziły nas w uroczysty klimat. Pod koniec apelu opiekun Szkolnego Koła PCK Anna Stężycka przedstawiła wyniki konkursu plastycznego na najpiękniejszą kartkę świąteczną. Na konkurs wpłynęło 107 prac z klas 0-8. Uczniowie nagrodzeni zostali dyplomami i drobnymi upominkami.

Kiermasz Świąteczny

W dniach 17-19 grudnia w naszej szkole odbył się kiermasz świąteczny. Zebrane pieniądze przechodzą na pomoc Puławskiemu Hospicjum oraz na cele klasowe. Tegoroczny kiermasz cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Dziękujemy wszystkim za współpracę. GALERIA

Szachowy Turniej Mikołajkowy

W piątek 7 grudnia reprezentanci klas grających w szachy rozegrali Turniej Mikołajkowy. Pomimo zaciętej rywalizacji, najważniejsza dla wszystkich była dobra zabawa. Każdy otrzymał drobny upominek. GALERIA

 

Festiwal Piosenki Świątecznej

W piątek 14 grudnia odbył się w naszej szkole V Festiwal Piosenki Świątecznej i Zimowej pod hasłem "ŚPIEWAJMY MALUTKIEMU".  Prezentacje w języku polskim, angielskim i niemieckim wprowadziły nas w świąteczną atmosferę.
 
Celem wydarzenia jest kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych, a także kształtowanie różnorodnych kompetencji, m. in. porozumiewania się w językach obcych, w ramach uczestnictwa szkoły w projekcie "Efektywna szkoła". GALERIA
 

Moda na odblaski

Finał konkursu pt.”Moda na odblaski” odbył się 06.12.2018 w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim. „32 drużyny ze szkół podstawowych woj. lubelskiego prezentowały pokaz mody odblaskowej i wiersz zachęcający do przestrzegania przepisów. Celem zorganizowanego przez Wydział Ruchu Drogowego KWP w Lublinie przedsięwzięcia było promowanie wśród uczniów szkół podstawowych bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Do  finału, który odbył się w Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego przystąpiły  32 drużyny, wyłonione podczas eliminacji powiatowych.  Udział wzięło w nich 832 dzieci z  98 szkół podstawowych. Nasza szkoła zajęła 9 miejsce.

Ślubowanie i pasowanie na ucznia to bardzo ważna uroczystość w naszym szkolnym kalendarzu. Tradycyjnie, jak co roku w październiku dzieci zaprezentowały swoje umiejętności w przygotowanym wcześniej programie artystycznym. Następne złożyły  przysięgę na sztandar szkoły i uczestniczyły w ceremonii pasowania ołówkiem, po której już oficjalnie zostały przyjęte w poczet uczniów naszej szkoły. To niezwykłe wydarzenie miało miejsce w naszej szkole dnia 11 października 2018r o godzinie 10.00. Zanim pierwszaki zostały przyjęte do grona uczniów musiały wykazać się umiejętnościami śpiewu i recytacji. Występy dzieci spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem. Mali artyści po każdym występie byli nagradzani gromkimi brawami. Otrzymali także piękne dyplomy i drobne upominki. Po części oficjalnej dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców.
Drodzy Pierwszoklasiści! Życzymy Wam wielu sukcesów w nauce i powodów do radości! GALERIA