O!BŁĘDNE DYKTANDO

27.10.2018 roku w Warszawie w Pałacu Kultury i Nauki odbyła się 3 edycja ogólnopolskiego konkursu „O!BŁĘDNE DYKTANDO” pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Organizatorem imprezy była firma Pilot Pen Polska, która na finał konkursu zaprosiła  500 osób – zwycięzców  przeprowadzonej wcześniej ortograficznej gry online. Wielki finał  „O!błędnego Dyktanda” prowadził znany dziennikarz Maciej Kurzajewski. Wśród uczniów zaproszonych z całej Polski znalazła się Paulina Bulzak, uczennica Naszej Szkoły! Paulina pokonała ponad 6 tysięcy osób i jako jedyna uczennica z Puław pisała dyktando „na żywo”. Natomiast w rankingu szkolnym, nasza Szkoła uplasowała się na 12 miejscu pokonując ponad 2 tysiące placówek. OGROMNE GRATULACJE!!!

Finał „O!błędnego Dyktanda” można zobaczyć tutaj: https://www.facebook.com/pilotpenpolska/videos/179086233024542/

Spotkania z niezwykłymi ludźmi

Stałym elementem obchodów Dni Patrona są spotkania z niezwykłymi ludźmi. W tym roku szkolnym  odbyły się dwa spotkania ze sportowcami Klubu Sportowego Azoty Puławy, które  miały miejsce dziś w naszej szkole , tj. 15 listopada 2018 r. Uczniowie klasy sportowej 6b, uczniowie kl.5d,  oraz klas integracyjnych 8a i 5a brali udział w projekcie Innowacje. Lubimy czytać. Uczestnicy wysłuchali fragmentów lektury A. Fiedlera pt. „Dywizjon 303” . Następnie rozmowa przerodziła  się w dyskusję na temat budowania współczesnych autorytetów oraz ich roli w wychowaniu młodego pokolenia. Kolejnym tematem poruszanym podczas debaty było kształtowanie osobowości i charakteru dzięki zmaganiom sportowym. Dyskutowano o roli sportu i zdrowego trybu życia, kształtowaniu zdrowych nawyków. Rozmówcy wymienili się również doświadczeniami czytelniczymi. Dziękujemy Panom za przyjęcie zaproszenia do naszej szkoły, poświęcony czas naszym uczniom oraz niezwykle ważne przesłanie spotkania: Przyszłość w twoich rękach. GALERIA

Dni Patrona - prelekcja

Dziś 14 listopada w naszej szkole w ramach obchodów Dni Patrona odbyło się wspaniałe spotkanie z przedstawicielem Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie. Wszyscy uczniowie naszej szkoły zgromadzeni w sali gimnastycznej  wysłuchali bardzo ciekawego wykładu na temat patrona naszej szkoły Polskich Lotników. Prelekcję wzbogaciła wystawa zdjęć udostępniona dzięki uprzejmości muzeum. Na zakończenie uczestnicy zadawali liczne pytania na tematy historii lotnictwa i wysłuchali prelekcji o bohaterskich lotnikach. Dziękujemy naszemu Gościowi za poświęcony czas i wspaniały wykład interaktywny, który wzbogacił obchody Dni Patrona. Zapewne dla niejednego uczestnika spotkanie stanie się inspiracją do poszerzania wiedzy na temat Polskich Lotników. GALERIA

Festiwal Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej

Za nami kolejny dzień świętowania z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości oraz tegorocznych Dni Patrona szkoły. 13 listopada cała społeczność szkolna spotkała się w sali gimnastycznej na Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej. Większość klas zaprezentowała utwory o tematyce wojennej. Była to dla nas wszystkich lekcja patriotyzmu. GALERIA

Święto Niepodległości

9 listopada Świętowaliśmy 100-tną rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Cała społeczność szkolna spotkała się w sali gimnastycznej, aby wspólnie o 11.11 odśpiewać Hymn Polski. Po doniosłej chwili obejrzeliśmy uroczysty apel przygotowany przez klasę 1b, 5d, 6b, 8b. GALERIA

Marzycielska Poczta

Nasza szkoła w październiku wzięła udział w Marzycielskiej Poczcie, ogólnopolskiej akcji, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Pisanie stymuluje nawiązywanie kontaktów społecznych, rozwija uczucia życzliwości i przyjaźni. Chore dzieci czują ogromne wsparcie ze strony nieznajomych im osób. Listy dodają im siły do walki z chorobą.

Nasi uczniowie egzamin z empatii zdali na szóstkę. Do akcji przyłączyło się mnóstwo osób. Pisaliśmy listy, życzenia i pozdrowienia oraz przygotowaliśmy rysunki dla dzieci. Do inicjatywy przyłączyła się również świetlica szkolna, która do korespondencji dołączyła piękne prace i drobne upominki.

Cel, jaki nam przyświecał, to niesienie pomocy chorym dzieciom. Mamy nadzieję, że wysłane przez nas listy sprawiły im radość i pozwoliły rozproszyć uczucie samotności.

 

 

Ślubowanie klas pierwszych

Ślubowanie i pasowanie na ucznia to bardzo ważna uroczystość w naszym szkolnym kalendarzu. Tradycyjnie, jak co roku w październiku dzieci zaprezentowały swoje umiejętności w przygotowanym wcześniej programie artystycznym. Następne złożyły  przysięgę na sztandar szkoły i uczestniczyły w ceremonii pasowania ołówkiem, po której już oficjalnie zostały przyjęte w poczet uczniów naszej szkoły. To niezwykłe wydarzenie miało miejsce w naszej szkole dnia 11 października 2018r o godzinie 10.00. Zanim pierwszaki zostały przyjęte do grona uczniów musiały wykazać się umiejętnościami śpiewu i recytacji. Występy dzieci spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem. Mali artyści po każdym występie byli nagradzani gromkimi brawami. Otrzymali także piękne dyplomy i drobne upominki. Po części oficjalnej dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców.
Drodzy Pierwszoklasiści! Życzymy Wam wielu sukcesów w nauce i powodów do radości! GALERIA

 

Ślubowanie i pasowanie na ucznia to bardzo ważna uroczystość w naszym szkolnym kalendarzu. Tradycyjnie, jak co roku w październiku dzieci zaprezentowały swoje umiejętności w przygotowanym wcześniej programie artystycznym. Następne złożyły  przysięgę na sztandar szkoły i uczestniczyły w ceremonii pasowania ołówkiem, po której już oficjalnie zostały przyjęte w poczet uczniów naszej szkoły. To niezwykłe wydarzenie miało miejsce w naszej szkole dnia 11 października 2018r o godzinie 10.00. Zanim pierwszaki zostały przyjęte do grona uczniów musiały wykazać się umiejętnościami śpiewu i recytacji. Występy dzieci spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem. Mali artyści po każdym występie byli nagradzani gromkimi brawami. Otrzymali także piękne dyplomy i drobne upominki. Po części oficjalnej dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców.
Drodzy Pierwszoklasiści! Życzymy Wam wielu sukcesów w nauce i powodów do radości! GALERIA