"Na stalowych skrzydłach"

 

 

Konkurs literacki "Na stalowych skrzydłach" - informacje.

 

 

Pokazy z fizyki

To już 59 pokazy zorganizowane przez Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie a dla naszej szkoły drugie. 17 września młodzież klas 8 Szkoły Podstawowej nr 6 w Puławach uczestniczyła w „Pokazach fizycznych” zorganizowanych przez UMCS w Lublinie.
W programie tegorocznych pokazów znalazły się następujące tematy: 

  • Błękitna planeta,
  • Fizyka latania,
  • Fizyka zabawek,
  • Światło i oko.

Uczniowie byli zaciekawieni doborem doświadczeń, chętnie w nich uczestniczyli. Zajęcia prowadzono tak, by młodzież lepiej zrozumiała zasady i prawa fizyki poznawane na lekcjach. Wykładowcy w perfekcyjny sposób pokazali i wyjaśnili zjawiska zachodzące w naszym najbliższym otoczeniu.

Mam nadzieję, że tego typu spotkania z fizyką zmobilizują młodzież do poznawania praw przyrody, rozbudzą ciekawość, zachęcą do samodzielnego eksperymentowania, przybliżą czasami „niedostępny” świat fizyki. Pokazy upłynęły w atmosferze wspólnej zabawy. GALERIA

 

Bezpieczna droga do szkoły

Dnia 14.09.2018r. uczniowie naszej szkoły wysłuchali prelekcji funkcjonariuszy policji państwowej dotyczącej bezpieczeństwa w czasie drogi do szkoły. Policjanci przypomnieli zasady poruszania się rowerami po chodnikach, przechodzenia przez ulicę, bezpieczeństwa w czasie wysiadania z samochodu. Odpowiadali na liczne pytania dzieci. To spotkanie na pewno przypomniało uczniom o bezpieczeństwie w czasie drogi do szkoły.

Narodowe Czytanie 2018

Nasza szkoła włączyła się do udziału w kolejnej edycji Narodowego Czytania. 

Przybyli na wspólne czytanie uczniowie, rodzice i pracownicy szkoły z wielką uwagą wysłuchali fragmentów powieści Stefana Żeromskiego "Przedwiośnie". 

Celem akcji jest popularyzowanie pereł literatury polskiej i podtrzymywanie tożsamości i wspólnoty narodowej.

 

 

Rok szkolny 2018/2019 CZAS START!

3 września 2018r. rozpoczął się nowy rok szkolny. Z uśmiechami na twarzy, wypoczęci po wakacjach spotkaliśmy się wszyscy w sali gimnastycznej. Pani dyrektor Elżbieta Wirga przywitała zebranych uczniów, rodziców, nauczycieli. Przedstawiła nowych pedagogów oraz życzyła pomyślności w nowym roku szkolnym. Następnie wszyscy rozeszliśmy się do sal aby poznać plan lekcji i przywitać uczniów po wakacjach. Życzymy wszystkim wielu sukcesów i wspaniałych chwil :) galeria
 

100 - lecie Lotnictwa Wojskowego

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w państwowych uroczystościach  w Dęblinie z okazji 100-lecia Lotnictwa Wojskowego

          W dniach 23 i 24 sierpnia delegacja naszej szkoły gościła w Dęblinie. Wraz z przedstawicielami klas mundurowych oraz innych placówek, którym patronują polscy lotnicy, wzięliśmy udział we wspólnych ćwiczeniach defiladowych. W ramach „spotkania lotniczych pokoleń” organizatorzy przygotowali dla nas dwudniowy program pobytu, w tym m. in. zwiedzanie Wydziału Lotnictwa, zapoznanie z pracą symulatorów lotów i skoków spadochronowych, wystawy statyczne samolotów i śmigłowców, wspólne zdjęcie z powietrza z Flagą – Szachownicą, wizytę w Muzeum Sił Powietrznych, koncert patriotyczny i projekcję filmu  „Ostatni Pilot” poświęconego zmarłemu w czerwcu 2017 roku pilotowi polskich dywizjonów 303 i 308 Witoldowi Aleksandrowi Herbstowi ps. Alex. GALERIA

Więcej…

Zakończenie Roku Szkolnego 2017/2018

Nadszedł dzień upragniony przez wielu. Dzień w którym zakończyliśmy rok szkolny 2017/2018. To właśnie dziś 22 czerwca rozpoczęły się wakacje. Z uśmiechami na twarzy nagrodziliśmy najlepszych uczniów, nie tylko ze średnią powyżej 4,75 ale również dzieci, które zaangażowały się w pracę samorządu szkolnego. Ze świadectwem w ręku dzieci opuściły szkołę, pełni nadziei na wspaniałe lato. Jeszcze raz życzymy udanych i bezpiecznych wakacji.
Nadszedł dzień upragniony przez wielu. Dzień w którym zakończyliśmy rok szkolny 2017/2018. To właśnie dziś 22 czerwca rozpoczęły się wakacje. Z uśmiechami na twarzy nagrodziliśmy najlepszych uczniów, nie tylko ze średnią powyżej 4,75 ale również dzieci, które zaangażowały się w pracę samorządu szkolnego. Ze świadectwem w ręku dzieci opuściły szkołę, pełni nadziei na wspaniałe lato. Jeszcze raz życzymy udanych i bezpiecznych wakacji.