Moda na odblaski

Finał konkursu pt.”Moda na odblaski” odbył się 06.12.2018 w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim. „32 drużyny ze szkół podstawowych woj. lubelskiego prezentowały pokaz mody odblaskowej i wiersz zachęcający do przestrzegania przepisów. Celem zorganizowanego przez Wydział Ruchu Drogowego KWP w Lublinie przedsięwzięcia było promowanie wśród uczniów szkół podstawowych bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Do  finału, który odbył się w Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego przystąpiły  32 drużyny, wyłonione podczas eliminacji powiatowych.  Udział wzięło w nich 832 dzieci z  98 szkół podstawowych. Nasza szkoła zajęła 9 miejsce.

Niezwykły Gość

Radościom nie było końca. Dzieci z klas młodszych i oddziałów przedszkolnych odwiedził  dzisiaj Święty  Mikołaj. Uczniowie prezentowali piosenki i wierszyki o tematyce świątecznej, zimowej, i oczywiście mikołajkowej.  Czekały na swojego gościa już od rana i nie zawiodły się. Upominkowe niespodzianki wywołały rumieńce na dziecięcych buziach. To był naprawdę magiczny czas. Mikołaju, dziękujemy i zapraszamy za rok. GALERIA

 

Andrzejki 2018

W poniedziałek 26 listopada,  jak co roku obchodziliśmy andrzejki. Z tej okazji Samorząd Uczniowski  pod opieką p. Magdaleny Fijoł i p. Zbigniew Kępki zorganizował  dyskotekę.  O oprawę muzyczną zadbał p. Maciej Jeżyna. Poza muzyką, tańcami i świetną zabawą, uczniowie mieli okazję sprawdzić, co przyniesie im przyszłość . Dziewczęta z VII klas zadbały o magiczny nastrój i w „Kąciku wróżb”  przepowiadały wszystkim chętnym przyszłość. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki, na których widniały nazwy zawodów przyszłości, bądź szukał swojej szczęśliwej liczby. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego.

        Doskonała zabawa sprawiła, że dyskoteka na długo pozostanie w pamięci dzieci. Ponadto w każdej klasie na uczniów czekał słodki poczęstunek. Impreza była bardzo udana. Wszyscy czekają już na następną zabawę andrzejkową za rok! GALERIA

 

Wielka Paka

 „Wielka paka dla kota i psiaka” takim hasłem opatrzona była akcja zbiórki żywności i akcesoriów dla zwierząt przygotowana przez Samorząd Uczniowski. We wtorek – 20 listopada dary zostały przekazane do puławskiego schroniska. Organizatorzy serdecznie dziękują za wsparcie i okazane serce wszystkim, którzy wsparli naszą akcję i wywołali radosne hau, hau na pyskach podopiecznych schroniska.

Akcja trwa do odwołania.

 

Dzień Misia

W dniu 26 listopada dzieci z oddziałów 0a i 0b brały udział w obchodach Światowego Święta Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyniosło do szkoły swojego ulubionego przyjaciela "Pluszowego Misia", który towarzyszył im przez cały dzień. Dzieci na początku wysłuchały krótkiej historii powstania tego święta, następnie wspólnie ze swoimi maskotkami wesoło bawiły się przy muzyce. Obejrzały inscenizację pt: "Bal w pokoiku lal" w wykonaniu uczniów z koła bibliotecznego pod kierunkiem p. Agnieszki Kowalczyk. Na zakończenie każde dziecko otrzymało kolorowankę przedstawiającą misia. Święto Pluszowego Misia na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych. GALERIA

 

Powiatowe Mistrzostwa Szachowe

Dzieciaki z naszej szkoły wzięły udział w szachowych powiatowych mistrzostwach drużynowych szkół podstawowych które odbyły się w Osinach dnia 23.11. Nasi zawodnicy grali ze zmiennym szczęściem. Ten turniej był na pewno dla nich doskonałą nauką na przyszłość.
Reprezentacja naszej szkoły wystąpiła w składzie: Kaja Chudoń, Maciej Mielczarski, Aleks Madejski, Jakub Morgaś.

Szkolne Dni Patrona

Dni Patrona naszej szkoły dobiegły końca. Wszystkim działaniom podjętym przez całą społeczność szkolną przyświecały w tym roku słowa Karola Wojtyły: „Myśląc Ojczyzna”. 8 listopada rozpoczęliśmy obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości oraz Dni Patrona od wspólnego wyjścia na seans filmowy pt. „Dywizjon 303. Prawdziwa historia” poświęcony Polskim Lotnikom. Film zrobił na uczniach ogromne wrażenie, którzy wzruszeni historią bohaterów, nagrodzili go brawami. Kolejnym wspólnym przedsięwzięciem całej społeczności szkolnej było prezentacja wielu pieśni o Ojczyźnie. Muzykowanie przybrało formę Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli również we wspaniałych spotkaniach ze sportowcami Klubu Sportowego Azoty-Puławy. Zawodnicy pan Piotr Masłowski i pan Marcin Seroka przeprowadzili zajęcia czytelnicze w klasach 5d, 5a, 6b i 8a. Podczas dyskusji poruszano problematy kle współcześnie pojmowanego patriotyzmu, budowania autorytetów i kształtowania osobowości młodego człowieka. Wspaniałym wydarzeniem okazała się również prelekcja wygłoszona przez Przedstawiciela Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie w czwartek 15 listopada. Dzięki uprzejmości Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie mogliśmy podziwiać wystawę zdjęć poświęconą historii Polskiego Lotnictwa. Na zakończenie wspaniałego tygodnia 16 listopada 2018 r. odbyła się podniosła uroczystość. Cała społeczność szkolna i zaproszeni znakomici Goście uczestniczyli w Gali podsumowującej obchody 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości oraz Dni Patrona. Wśród zaproszonych znaleźli się: Inspektor Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Puławy, Pani Agnieszka Zamojska, Dyrektor Puławskiego Ośrodka Kultury Dom Chemika, Pan Zbigniew Śliwiński, płk pilot Bronisław Galoch, zastępca Dyrektora Biura Organizacyjnego AIR SHOW pani Anna Ciepiel oraz pani Magdalena Bąk, wychowawca Ogólnokształcącego Liceum Lotniczego w Dęblinie major Krzysztof Kaliszczuk oraz uczniowie tej wspaniałej szkoły, Dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 10 im. Marii Kownackiej w Puławach Pani Małgorzata Górska – Lenartowicz, Pani Renata Gałuszka - Dyrektor Publicznego Przedszkola Integracyjnego im. Kubusia Puchatka w Puławach, przedstawiciel Miejskiego Przedszkola nr 13 w Puławach, ksiądz proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Puławach Krzysztof Krakowiak oraz ksiądz Arkadiusz Rejmak, Przewodnicząca Rady Rodziców, Pani Aneta Walaszczyk oraz Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Na stalowych skrzydłach” wraz z opiekunami z całej Polski. Nagrodzeni otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. Podczas Gali ogłoszone zostały również wyniki Szkolnego Konkursu Ortograficznego. Uczniowie klas 4-8 zmagali się z trudną sztuką poprawnej pisowni i walczyli o tytuł „Mistrza Ortografii”. Natomiast w klasach 1-3 przeprowadzono Szkolny Konkurs Plastyczny i także wyłoniono Laureatów tego konkursu. Po zakończonej uroczystości uczniowie z Ogólnokształcącego Liceum Lotniczego w Dęblinie spotkali się z uczniami kl. 8a. Uczniowie rozmawiali o powołaniu jakim jest lotnictwo. Dziękujemy Gościom za przyjęcie naszego zaproszenia i wspólne świętowanie uczniów z rodzicami. Dziękujemy Mediom za relacje i stałą obecność podczas wielu naszych działań w czasie obchodów Dni Patrona. Zapraszamy za rok. GALERIA

Organizatorzy

Nadszedł dzień upragniony przez wielu. Dzień w którym zakończyliśmy rok szkolny 2017/2018. To właśnie dziś 22 czerwca rozpoczęły się wakacje. Z uśmiechami na twarzy nagrodziliśmy najlepszych uczniów, nie tylko ze średnią powyżej 4,75 ale również dzieci, które zaangażowały się w pracę samorządu szkolnego. Ze świadectwem w ręku dzieci opuściły szkołę, pełni nadziei na wspaniałe lato. Jeszcze raz życzymy udanych i bezpiecznych wakacji.