Dni Integracji 25 - 29 marca 2019

W dniach 25 – 29 marca br. obchodzić będziemy, jak co roku,       Dni Integracji,   w tym roku pod hasłem  „Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”.

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do udziału                  w konkursach organizowanych na terenie naszej szkoły.

Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody!

Dni Otwarte 25 lutego - 4 marca 2019 r. galeria

Dni Otwarte w Szkole Podstawowej nr 6 im. Polskich Lotników
w Puławach
 organizowane są corocznie  od kilku lat. W tym  roku odbyły się
w  dniach  od  25  lutego   do  4  marca.
Jest  to inicjatywa  skierowana do dzieci  pięcio- i sześcioletnich oraz ich rodziców.

W ramach wydarzenia, w godzinach przedpołudniowych, gościli
w "Szóstce" wychowankowie oddziałów przedszkolnych  puławskich placówek.
Mieli okazję zwiedzić szkołę i uczestniczyć razem ze swoimi
wychowawczyniami w różnorodnych zajęciach, między innymi rozwijających
sprawność manualną, przyrodniczo - chemicznych, informatycznych,
sportowych oraz przedstawieniach teatralnych.

W środę  27 lutego  po południu zaplanowano zajęcia dla dzieci
i ich rodziców. Goście wzięli udział  w warsztatach artystycznych
"Z gliny wyczarowane",  zajęciach przyrodniczo - chemicznych
z elementami robotyki, podczas których przeprowadzali ciekawe
i zabawne doświadczenia. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się
warsztaty "Przyroda wokół nas"  oraz gry i zabawy sportowe.

Podczas gdy dzieci miło spędzały czas  ucząc się przez zabawę,
rodzice wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez pedagoga
i psychologa szkolnego"Nowa rzeczywistość. Moje dziecko idzie do szkoły".

Zaangażowanie uczestników świadczy o tym, że zajęcia są atrakcyjne, potrzebne i, jak co roku, cieszą się dużym zainteresowaniem.

OPŁATA ZA OBIADY

Turniej szachowy

Już po raz dziesiąty w Osinach odbył się Zimowy Szachowy Turniej dla dzieci.
W turnieju uczestniczyło ponad stu  szachistów z różnych zakątków Polski.

Naszą szkołę reprezentowali:
Aleks  Madejski kl. II b
Maciej  Mielczarski kl. II b
Jakub  Woźniak  kl. IV b
Jakub   Morgaś  kl. IV b
Zuzanna  Taracha kl. IV c
Kaja   Chudoń  kl. IV c
Wiktoria   Sycińska  kl. V a

Nasi młodzi  szachiści  godnie reprezentowali naszą szkołę, zajmując bardzo wysokie miejsca.
 Jakub Wożniak zajął  I  MIEJSCE   w  kategorii chłopców do lat 10
 Zuzanna Taracha zajęła VI  MIEJSCE   w  kategorii  dziewcząt do lat 10
 Kaja Chudoń  zajęła IX MIEJSCE  w  kategorii dziewcząt do lat 15
Pozostali uczestnicy także zajęli wysokie pozycje w rankingu.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Gala Nasi Najlepsi 2018/2019

"Skrzydlate słowa, skrzydlate myśli rodzą się w skrzydlatej Szóstce! Nieustanne loty do gwiazd, spełnianie marzeń, wspinanie się na szczyty wiedzy i rozwijanie wielu umiejętności są nadrzędnymi celami kształcenia w szkole nr 6.” Tymi słowami nasi konferansjerzy otworzyli kolejną galę Nasi Najlepsi. Uroczystość jest podsumowaniem osiągnięć za I półrocze roku szkolnego 2018/2019.
W tym roku, dyplom „Wzorowego Ucznia” otrzymało 66 podopiecznych, którzy mieli średnią powyżej 4,75 oraz wzorową lub bardzo dobrą ocenę zachowania. Wyróżnienie otrzymało także 34 podopiecznych, którzy mieli 100% frekwencję.
Zaszczycili nas swoją obecnością: Przewodnicząca Rady Miasta Puławy Pani Bożena Krygier, Pani Anna Maj kierownik Wydziału Edukacji, Sportu i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Puławy, Pani Agnieszka Zamojska Inspektor Wydziału Edukacji, Sportu i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Puławy, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Aneta Walaszczyk.
Ponadto, swój recital zaprezentowała absolwentka naszej szkoły, wspaniała i niezwykle utalentowana artystka – Jadwiga Malinowska
Jeszcze raz chcielibyśmy pogratulować uczniom, a także rodzicom za wychowanie tak sumiennych, pracowitych, wytrwałych, odpowiedzialnych i wyróżniających się wysoką kulturą osobistą dzieci!

Rekrutacja

• do oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej Nr 6 im. Polskich Lotników w Puławach odbywa się w dniach 1 marca 2019  – 29 marca 2019
  • do klasy I w Szkole Podstawowej Nr 6 im. Polskich Lotników w Puławach odbywa się w dniach 1 marca 2019  – 29 marca 2019.

Dokumenty można pobrać w zakładce rekrutacja-dokumenty lub w sekretariacie szkoły.

ZAPRASZAMY!

Zabawa karnawałowa

Zabawa karnawałowa odbędzie się 4.02.2109 (poniedziałek)

13.00-15.00 klasy O-III

15.30-17.30 klasy IV-VIII

"Niezwykłym sukcesem wydawniczym i  osiągnięciem ucznia kl. 7 b  Jakuba Flejmera jest zamieszczenie ilustracji  Jakuba do książki   autorstwa  pani Noemi Joanny Zasady. Prezentujemy ilustracje wykonane do tekstu autorki. Gratulujemy Jakubowi ogromnego wyróżnienia i sukcesu."