Witaj Majowa Jutrzenko

18 kwietnia 2018r. grupa dzieci z oddziału przedszkolnego Ob brała udział w XIV Puławskim Turnieju Krasomóstwa,Recytacji,Muzyki i Pieśni Narodowych,,Witaj Majowa Jutrzenko''.Uczniowie zaśpiewali pieśń patriotyczną ,,Wojenko,wojenko''.

Międzynarodowy Konkurs Edukacyjny

Bierzemy udział w Międzynarodowym Konkursie Edukacyjnym dla szkół w ramach EC Day 2018. Prosimy o lajkowanie zdjęcia naszych uczniów (link poniżej).

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=576098442763782&set=a.401343296905965.1073741827.100010908944289&type=3&theater

 

Odkrywamy Talenty Przyszłości

SUKCES NASZYCH POETÓW! Niedawno uczniowie naszej szkoły uczestniczyli we wspaniałej Gali Finałowej XI Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego "Odkrywamy Talenty Przyszłości" organizowanego przez Zespół Szkół Pro Futuro w Warszawie. To już kolejny raz, gdy nasi uczniowie zdobyli laury w tym konkursie. GALERIA

Więcej…

TYDZIEŃ OŚWIATY ZDROWOTNEJ 2018r.

Szkolne Koło PCK zakończyło „Tydzień Oświaty Zdrowotnej” pod hasłem : „Żyj bezpiecznie i bądź zdrów na co dzień”. W dniach od 22.03 do 28.03.2018r.  przypominaliśmy wam co oznacza „zdrowy styl życia”. „Zdrowy styl życia” to nie tylko aktywność fizyczna, ruch i sport, ale również higiena życia psychicznego i umysłowego. Pamiętajcie o odpowiednich  proporcjach nauki i odpoczynku. Nie spędzajcie wolnego czasu przed laptopem lub grami komputerowymi, te również męczą nasz wzrok i umysł. Warto w czasie wolnym pograć w piłkę lub pójść na rower. GALERIA

Więcej…

Kiermasz Świąteczny

W dniach 26-27 marca w naszej szkole odbył się kiermasz świąteczny, który z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Można było kupić ozdoby świąteczne oraz wiele słodkości przygotowane w większości własnoręcznie przez dzieci i ich rodziców. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w kiermasz, dzieciom, rodzicom, nauczycielom. GALERIA

 

Mistrzowie Rejonu

Mistrzostwa Rejonu Lubartowskiego wygrała Szkoła Podstawowa Nr. 6 w Puławach. W zawodach brały udział cztery drużyny, Szkoła Podstawowa z Poniatowej, Szkoła Podstawowa z Ryk, Szkoła Podstawowa z Lubartowa i nasza szkoła jako gospodarz turnieju. Nasi uczniowie pokonali w pierwszym meczu Szkolę Podstawową z Ryk 16-1, tym samym zapewniając sobie awans do meczu finałowego. W finale trafili na drużynę z Lubartowa, która w półfinale wygrała z Poniatową. Mecz finałowy zakończył się zwycięstwem SP6, wygrali 17-7. Zwycięstwo dało naszym chłopcom awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 6.04 w Białej Podlaskiej.
Chłopcy wystąpili w następującym składzie:
Piotr Mielczarski, Kacper Fenik, Mikołaj Banach, Kamil Walaszczyk, Filip Wdowiak, Olek Pyska, Mikołaj Choina, Wiktor Kędziora, Franciszek Giza, Karol Warda, Kacper Nogal, Wiktor Woźniak.
Gratulujemy!

 

Czytanie Poezji w 3e

Dnia 22 marca o godz. 8.00 z inicjatywy Rodziców, odbyło się w klasie III "e" czytanie poezji. Spotkanie to miało miejsce z okazji z okazji Światowego Dnia Poezji, które przypadało 21 marca. Wydarzenie to uświetniła swoją obecnością Pani Wicedyrektor Emilia Nieleszczuk. Rodzice, których reprezentowali: Pani Aneta Sidor oraz Małgorzata Sołyga wraz z uczniami klasy III "e" czytali wiersze Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Ewy Szelburg-Zarembiny, Stefanii Szuchowej oraz Hanny Zdzitowieckiej. Były to wiersze o tematyce wiosennej m.in.: "Srebrny deszczyk", "Wiosna idzie", "Ptaszki", "Figielek", "Gabryś", "Dyzio Marzyciel", "Sroka", "Baran", "Żuk", "Katar", "Majowy deszczyk", "Dziękujemy", "Powrót bocianów", "Skowronek", "Motyle", "Wiosenne Tajemnice", "Motyle".
Rodzice przeczytali: "Listki", "Ile głosów w lesie", "Idzie wiosna", "Marzanna", "Odejście zimy", "Powitanie wiosny", "Jabłonka".
Pomysłodawczynią tego wydarzenia była Pani Aneta Sidor, która wraz z Panią Małgorzatą Sołygą i w porozumieniu i z pomocą Pani Agnieszki Kowalczyk z naszej Biblioteki Szkolnej wybrały wiersze dla siebie i dla dzieci, a także czuwały nad przygotowaniami i współpracowały z wychowawcą klasy p. Katarzyną Radomską.

 

Mistrzostwa Rejonu Lubartowskiego wygrała Szkoła Podstawowa Nr. 6 w Puławach. W zawodach brały udział cztery drużyny, Szkoła Podstawowa z Poniatowej, Szkoła Podstawowa z Ryk, Szkoła Podstawowa z Lubartowa i nasza szkoła jako gospodarz turnieju. Nasi uczniowie pokonali w pierwszym meczu Szkolę Podstawową z Ryk 16-1, tym samym zapewniając sobie awans do meczu finałowego. W finale trafili na drużynę z Lubartowa, która w półfinale wygrała z Poniatową. Mecz finałowy zakończył się zwycięstwem SP6, wygrali 17-7. Zwycięstwo dało naszym chłopcom awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 6.04 w Białej Podlaskiej.
Chłopcy wystąpili w następującym składzie:
Piotr Mielczarski, Kacper Fenik, Mikołaj Banach, Kamil Walaszczyk, Filip Wdowiak, Olek Pyska, Mikołaj Choina, Wiktor Kędziora, Franciszek Giza, Karol Warda, Kacper Nogal, Wiktor Woźniak.
Gratulujemy!