Bezpieczna droga do szkoły

Dnia 14.09.2018r. uczniowie naszej szkoły wysłuchali prelekcji funkcjonariuszy policji państwowej dotyczącej bezpieczeństwa w czasie drogi do szkoły. Policjanci przypomnieli zasady poruszania się rowerami po chodnikach, przechodzenia przez ulicę, bezpieczeństwa w czasie wysiadania z samochodu. Odpowiadali na liczne pytania dzieci. To spotkanie na pewno przypomniało uczniom o bezpieczeństwie w czasie drogi do szkoły.

Narodowe Czytanie 2018

Nasza szkoła włączyła się do udziału w kolejnej edycji Narodowego Czytania. 

Przybyli na wspólne czytanie uczniowie, rodzice i pracownicy szkoły z wielką uwagą wysłuchali fragmentów powieści Stefana Żeromskiego "Przedwiośnie". 

Celem akcji jest popularyzowanie pereł literatury polskiej i podtrzymywanie tożsamości i wspólnoty narodowej.

 

 

Rok szkolny 2018/2019 CZAS START!

3 września 2018r. rozpoczął się nowy rok szkolny. Z uśmiechami na twarzy, wypoczęci po wakacjach spotkaliśmy się wszyscy w sali gimnastycznej. Pani dyrektor Elżbieta Wirga przywitała zebranych uczniów, rodziców, nauczycieli. Przedstawiła nowych pedagogów oraz życzyła pomyślności w nowym roku szkolnym. Następnie wszyscy rozeszliśmy się do sal aby poznać plan lekcji i przywitać uczniów po wakacjach. Życzymy wszystkim wielu sukcesów i wspaniałych chwil :) galeria
 

100 - lecie Lotnictwa Wojskowego

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w państwowych uroczystościach  w Dęblinie z okazji 100-lecia Lotnictwa Wojskowego

          W dniach 23 i 24 sierpnia delegacja naszej szkoły gościła w Dęblinie. Wraz z przedstawicielami klas mundurowych oraz innych placówek, którym patronują polscy lotnicy, wzięliśmy udział we wspólnych ćwiczeniach defiladowych. W ramach „spotkania lotniczych pokoleń” organizatorzy przygotowali dla nas dwudniowy program pobytu, w tym m. in. zwiedzanie Wydziału Lotnictwa, zapoznanie z pracą symulatorów lotów i skoków spadochronowych, wystawy statyczne samolotów i śmigłowców, wspólne zdjęcie z powietrza z Flagą – Szachownicą, wizytę w Muzeum Sił Powietrznych, koncert patriotyczny i projekcję filmu  „Ostatni Pilot” poświęconego zmarłemu w czerwcu 2017 roku pilotowi polskich dywizjonów 303 i 308 Witoldowi Aleksandrowi Herbstowi ps. Alex. GALERIA

Więcej…

Zakończenie Roku Szkolnego 2017/2018

Nadszedł dzień upragniony przez wielu. Dzień w którym zakończyliśmy rok szkolny 2017/2018. To właśnie dziś 22 czerwca rozpoczęły się wakacje. Z uśmiechami na twarzy nagrodziliśmy najlepszych uczniów, nie tylko ze średnią powyżej 4,75 ale również dzieci, które zaangażowały się w pracę samorządu szkolnego. Ze świadectwem w ręku dzieci opuściły szkołę, pełni nadziei na wspaniałe lato. Jeszcze raz życzymy udanych i bezpiecznych wakacji.

Olimpiada Przedszkolaka

7 czerwca na Stadionie Miejskim MOSiR odbyła się VI Sportowa Olimpiada Przedszkolaka o Puchar Prezydenta Miasta Puławy. Tegoroczna tematyka nawiązywała do 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Na trybunach kibice utworzyli biało-czerwoną flagę, a na zakończenie wspólnie ułożyli godło na płycie stadionu. Naszą szkołę reprezentowali trzej chłopcy z grupy „OB”: Stanisław Matraszek, Mateusz Bojanowicz oraz Aleksander Szmyrgałło. Każdy uczestnik wziął udział w dwóch konkurencjach oraz sztafecie. Dzieciom towarzyszyli sportowcy z Klubu Sportowego Piłki Ręcznej „Azoty – Puławy oraz Malwina Kopron. Miło nam poinformować, że chłopcy zajęli III miejsce. Serdecznie gratulujemy!

 

 

Edukacja Przez Szachy w Szkole

8 czerwca 2018 r.w hali Torwar w Warszawie odbył się V TURNIEJ FINAŁOWY OGÓLNOPOLSKIEGO PROJEKTU "EDUKACJA PRZEZ SZACHY W SZKOLE" pod hasłem "Gramy dla Niepodległej".
W turnieju wzięło ponad 800 osób z całej Polski. Naszą szkołę reprezentowało sześcioro dzieci:
Aleks Madejski, klasa I b
Kaja Chudoń,  klasa III c
Zuzanna Taracha, klasa III c
Filip Sidor,  klasa III e
Jakub Morgaś, klasa III b
Jakub  Woźniak, klasa III b
W klasyfikacji indywidualnej Jakub Woźniak zajął  VI miejsce.
                GRATULUJEMY
Pozostali uczestnicy również uzyskali bardzo wysokie miejsca.
Wszystkim szachistom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 
 
 

9 marca podczas uroczystego apelu podsumowaliśmy wyniki jakie osiągnęli nasi uczniowie w pierwszym półroczu. Nagrodzeni zostali uczniowie ze średnią 4,75 oraz wyższą. W gronie najlepszych znalazło się 48 uczniów. Oprócz dzieci z wysoką średnią nagrodziliśmy tych, którzy nie opuścili ani jednego dnia w tym roku szkolnym. Uroczyste spotkanie uświetniły występy naszych zdolnych uczniów. Dziękujemy gościom za obecność. Gratulujemy osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów.

https://www.youtube.com/watch?v=cKUDEnMwG9Q - relacja z gali