REKRUTACJA 2018/2019

REKRUTACJA

  • do oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej Nr 6 im. Polskich Lotników w Puławach odbywa się w dniach 1 marca 2018  – 30 marca 2018
  • do klasy I w Szkole Podstawowej Nr 6 im. Polskich Lotników w Puławach odbywa się w dniach 1 marca 2018  – 30 marca 2018.

 

ZAPRASZAMY!

 

 DOKUMENTY DO POBRANIA PO KLIKNIĘCIU W WIĘCEJ

Więcej…

Bezpieczne Ferie

Dbając o bezpieczeństwo naszych dzieci w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych odbyły się spotkania profilaktyczno - edukacyjne z udziałem przedstawicieli Policji. Dnia 25 stycznia Pan Dariusz Nogal odwiedził świetlicę szkolną, zaś 26 stycznia Panowie Policjanci uczestniczyli w apelu szkolnym. Na obydwu spotkaniach zostały poruszone ważne sprawy dotyczące "Bezpiecznych Ferii". Dziękujemy bardzo za wizytę, oraz uświadomienie dzieciom jakie mogą czyhać na nich niebezpieczeństwa. GALERIA

 

Zabawa Karnawałowa 2018

Karnawał jest okresem hucznych zabaw, zimowych balów, maskarad. Zaczyna się najczęściej 6 stycznia czyli w Święto Trzech Króli, a kończy we wtorek przed Środą Popielcową. Z tego też powodu 22 stycznia w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa. Przy rytmach muzycznych hitów uczniowie bawili się wspaniale.  

Został zorganizowany również konkurs na "Wystrzałowy strój karnawałowy". Warunkiem wzięcia w nim udziału było założenie stroju na zabawę. Podczas dyskoteki zostali wyłonieni zwycięzcy, zarówno w klasach I-III jak i w klasach IV-VII.  GALERIA

 

Festiwal Piosenki Świątecznej i Zimowej

5 stycznia 2018r. po raz kolejny w naszej szkole odbył się Festiwal Piosenki Świątecznej i Zimowej. W wesołej atmosferze dzieci zaprezentowały przygotowywane od dawna kolędy, pastorałki, piosenki o tematyce świątecznej w języku polskim oraz angielskim. Nie zabrakło wspaniałych strojów, występów indywidualnych oraz grupowych.  GALERIA

 

Konkurs wiedzy o życiu św. Brata Alberta

14 grudnia 2017r. w Szkole Podstawowej nr 11 w Puławach odbyła się XVI edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o Życiu Św. Brata Alberta Chmielowskiego. W turnieju wiedzy o Patronie Puław wzięło udział 83 uczestników ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i liceum.

Pierwszy konkurs wiedzy odbył się w 2000r., a jego inicjatorem był Pan Zbigniew Śliwiński. Tegoroczna edycja zorganizowana została w 18. rocznicę nadania miastu Puławy Patrona oraz wpisywała się w obchody roku 2017 jako Roku Świętego Brata Alberta ustanowionego przez Konferencję Episkopatu Polski i Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.

Miło nam poinformować, że nasi uczniowie w konkursie wiedzy o św. Bracie Albercie otrzymali nagrody i wyróżnienia.

  • I nagrodę otrzymała Nikola Jasik z kl. Vb - w kategorii dzieci szkół podstawowych klas V-VII
  • II nagrodę otrzymał Mateusz Pasoń z kl. Vc - w kategorii dzieci szkół podstawowych z klas V-VII
  • III nagrodę otrzymał Franciszek Giza z kl. Vc - w kategorii dzieci szkół podstawowych z klas V-VII
  • wyróżnienie otrzymała Oliwia Leszczewska z kl. Vc.

W konkursie plastycznym "Adam Chmielowski w Puławach"

  • I nagrodę otrzymał Mateusz Pasoń z kl. Vc
  • III nagrodę otrzymał Karol Warda z kl. Vb.

Opiekunem konkursów była p. Agnieszka Kowalczyk. GALERIA

 

Jasełka

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres w roku, na który długo czekają nie tylko dorośli, ale również dzieci. Jasełka w wykonaniu uczniów naszej szkoły wprowadziły nas w świąteczny nastrój. Społeczność szkolna wraz z rodzicami po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa. Scenki z życia nowo narodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców oraz aniołów przeplatane były kolędami i pastorałkami. Gra małych aktorów była pełna otwartości, szczerości, prostoty i ciepła. GALERIA

 

Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę

W naszej szkole od 11 do 18 grudnia braliśmy udział w akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę.

Nie od dziś wiemy, że nasi uczniowie są niesamowici, a ich zaangażowanie w akcję przerosło nasze najśmielsze oczekiwania!

W tym roku pobiliśmy rekord i zebraliśmy prawie 100kg żywności i zabawek!

Chcielibyśmy bardzo podziękować wszystkim darczyńcom, a także wolontariuszom zaangażowanym w pomoc potrzebującym.

Dbając o bezpieczeństwo naszych dzieci w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych odbyły się spotkania profilaktyczno - edukacyjne z udziałem przedstawicieli Policji. Dnia 25 stycznia Pan Dariusz Nogal odwiedził świetlicę szkolną, zaś 26 stycznia Panowie Policjanci uczestniczyli w apelu szkolnym. Na obydwu spotkaniach zostały poruszone ważne sprawy dotyczące "Bezpiecznych Ferii". Dziękujemy bardzo za wizytę, oraz uświadomienie dzieciom jakie mogą czyhać na nich niebezpieczeństwa. GALERIA