"Dąb Niepodległości"

 Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w Szkole Podstawowej Nr 6 został zasadzony "Dąb Niepodległości". Drzewo we wtorek 15.05.2018r. posadzili uczniowie z klasy 5a przy pomocy pana Jana - konserwatora szkolnego.

 

Taniec z Klanzą

15 maja obchodziliśmy po raz pierwszy w Puławach Ogólnopolski Dzień Tańca z Klanzą. Na placu Chopina spotkały się dzieci z puławskich przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. Naszą szkołę reprezentowała grupa OB. W trakcie uroczystości byli obecni m. in. pan Janusz Grobel - Prezydent Puław, pani Ewa Wójcik – Wiceprezydent Puław, pan Zbigniew Śliwiński -  Dyrektor „Domu Chemika”, dyrektorzy puławskich przedszkoli, rodzice oraz dziadkowie. Dzieci tańczyły do następujących utworów: „Savila se bela loza”, „Carnevalito”, „Swing w uliczce”, „Specknerin”.  Zabawa taneczna dostarczyła wielu miłych wrażeń, mamy nadzieję, że spotkamy się za rok. GALERIA

 

"Zamieszanie w Krainie Bajek"

Bajki mają w sobie coś, co sprawia, że świat staje się lepszy. Jednak co się stanie, kiedy w naszych ulubionych bajkach pomieszają się postacie?
 
"Zamieszanie w Krainie Bajek" to przedstawienie przygotowane przez uczniów z Koła Bibliotecznego pod kierunkiem p.Agnieszki Kowalczyk dla klas Ia, Ib oraz dla klas trzecich z okazji Dnia Książki i Dnia Bibliotekarzy. Przedstawienie miało na celu zachęcenie do czytania bajek, baśni oraz odwiedzania biblioteki szkolnej.
W spektaklu działo się wiele. Złe wróżki postanowiły zamieszać trochę w bajkach. Jaś i Małgosia postanowili uciec od Baby Jagi, a Czerwony Kapturek zamiast wilka spotkał Jasia i Małgosię, którzy niespodziewanie znaleźli się w jej bajce. Kot w Butach zgubił Janka, a krasnoludki przybyły bez Śnieżki. Dobrze, że jak w każdym królestwie, także w Królestwie Bajek, jest król, który czuwa nad tym, aby jego poddanym żyło się najlepiej. Król na prośbę swoich podwładnych przywrócił porządek w Krainie Bajek.
Było dużo radości i uśmiechu na twarzach, zarówno aktorów jak i publiczności. Uczniowie bacznie obserwowali występy aktorów. Na koniec przedstawienie zostało nagrodzone gromkimi brawami. GALERIA
 

"Puławskie ślady odzyskania niepodległości"

3 maja z Włostowic na Skwer Niepodległości odbył się spacer historyczny ze Zbigniewem Kiełbem "Puławskie ślady odzyskania niepodległości".
Szkołę Podstawową Nr 6 reprezentowała 25 osobowa delegacja pod opieką p.Urszuli Strojek oraz rodziców p.M.Piotrowskiej, p. A. Walaszczyk, p. K. Goździewskiej.
 

Apel z okazji 3 maja

27.04.2018r. odbył się uroczysty apel dotyczący Polskiego Święta Państwowego obchodzonego 3 maja w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja 1791r. Takie wydarzenie było wspaniałą okazją, by uzmysłowić rolę i znaczenie takich słów jak: Ojczyzna, Patriotyzm. Dało też możliwość przybliżenia kilku faktów z historii Polski, często zapomnianych i nie zrozumianych przez dzieci. Apel przygotowali uczniowie z klasy 7a, 7b oraz dzieci z klas 3b, 3c chodzące na świetlicę szkolną. GALERIA

Występ Weroniki Suszek z klasy 7b podczas apelu.

 

Światowy Dzień Książki

23 kwietnia w dniu Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich z inicjatywy p. Agnieszki Kowalczyk z naszej Szkolnej Biblioteki i Rodzica - p. Anety Sidor odbyło się w klasie IIIe czytanie baśni H. Ch. Andersena - przez zaproszonych gości: ks. Arkadiusza, Rodziców - p. Anety Sidor i p. Małgorzaty Sołygi, p. Danuty Chabros - naszej Pani Woźnej. Pani Agnieszka Kowalczyk wyjątkowo pięknie opowiedziała dzieciom jak czytanie książek wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię, zachęcając dzieci do czytania, by mogły przezywać cudowne chwile ze swoimi ulubionymi bohaterami w świecie bajek i fantazji. Dzieci z wielkim przejęciem i uwagą słuchały pięknych baśni pt.: "Dzikie łabędzie", "Calineczka", "Nowe szaty cesarza", "Dziewczynka z zapałkami". Uczniowie z wielką ochotą przeczytali "Brzydkie kaczątko" i "Mała Syrenka". Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem, przygotowanym przez Rodziców oraz zaproszeniem do Biblioteki Szkolnej w celu wypożyczenia książek przez uczniów. Dziękujemy za wspaniałą biesiadę literacką! GALERIA

 

Dzień Ziemi

21 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi podczas którego prowadzone są akcje, których celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić obywatelom, jak kruchy jest ekosystem planety ludzi. Z tej okazji klasa 6a przygotowała bajkę pt. "Księżniczka na Ziarnku Grochu". GALERIA

 

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres w roku, na który długo czekają nie tylko dorośli, ale również dzieci. Jasełka w wykonaniu uczniów naszej szkoły wprowadziły nas w świąteczny nastrój. Społeczność szkolna wraz z rodzicami po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa. Scenki z życia nowo narodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców oraz aniołów przeplatane były kolędami i pastorałkami. Gra małych aktorów była pełna otwartości, szczerości, prostoty i ciepła. GALERIA