Zakończenie Roku Szkolnego 2017/2018

Nadszedł dzień upragniony przez wielu. Dzień w którym zakończyliśmy rok szkolny 2017/2018. To właśnie dziś 22 czerwca rozpoczęły się wakacje. Z uśmiechami na twarzy nagrodziliśmy najlepszych uczniów, nie tylko ze średnią powyżej 4,75 ale również dzieci, które zaangażowały się w pracę samorządu szkolnego. Ze świadectwem w ręku dzieci opuściły szkołę, pełni nadziei na wspaniałe lato. Jeszcze raz życzymy udanych i bezpiecznych wakacji.

Olimpiada Przedszkolaka

7 czerwca na Stadionie Miejskim MOSiR odbyła się VI Sportowa Olimpiada Przedszkolaka o Puchar Prezydenta Miasta Puławy. Tegoroczna tematyka nawiązywała do 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Na trybunach kibice utworzyli biało-czerwoną flagę, a na zakończenie wspólnie ułożyli godło na płycie stadionu. Naszą szkołę reprezentowali trzej chłopcy z grupy „OB”: Stanisław Matraszek, Mateusz Bojanowicz oraz Aleksander Szmyrgałło. Każdy uczestnik wziął udział w dwóch konkurencjach oraz sztafecie. Dzieciom towarzyszyli sportowcy z Klubu Sportowego Piłki Ręcznej „Azoty – Puławy oraz Malwina Kopron. Miło nam poinformować, że chłopcy zajęli III miejsce. Serdecznie gratulujemy!

 

 

Edukacja Przez Szachy w Szkole

8 czerwca 2018 r.w hali Torwar w Warszawie odbył się V TURNIEJ FINAŁOWY OGÓLNOPOLSKIEGO PROJEKTU "EDUKACJA PRZEZ SZACHY W SZKOLE" pod hasłem "Gramy dla Niepodległej".
W turnieju wzięło ponad 800 osób z całej Polski. Naszą szkołę reprezentowało sześcioro dzieci:
Aleks Madejski, klasa I b
Kaja Chudoń,  klasa III c
Zuzanna Taracha, klasa III c
Filip Sidor,  klasa III e
Jakub Morgaś, klasa III b
Jakub  Woźniak, klasa III b
W klasyfikacji indywidualnej Jakub Woźniak zajął  VI miejsce.
                GRATULUJEMY
Pozostali uczestnicy również uzyskali bardzo wysokie miejsca.
Wszystkim szachistom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 
 
 

"Dąb Niepodległości"

 Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w Szkole Podstawowej Nr 6 został zasadzony "Dąb Niepodległości". Drzewo we wtorek 15.05.2018r. posadzili uczniowie z klasy 5a przy pomocy pana Jana - konserwatora szkolnego.

 

Taniec z Klanzą

15 maja obchodziliśmy po raz pierwszy w Puławach Ogólnopolski Dzień Tańca z Klanzą. Na placu Chopina spotkały się dzieci z puławskich przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. Naszą szkołę reprezentowała grupa OB. W trakcie uroczystości byli obecni m. in. pan Janusz Grobel - Prezydent Puław, pani Ewa Wójcik – Wiceprezydent Puław, pan Zbigniew Śliwiński -  Dyrektor „Domu Chemika”, dyrektorzy puławskich przedszkoli, rodzice oraz dziadkowie. Dzieci tańczyły do następujących utworów: „Savila se bela loza”, „Carnevalito”, „Swing w uliczce”, „Specknerin”.  Zabawa taneczna dostarczyła wielu miłych wrażeń, mamy nadzieję, że spotkamy się za rok. GALERIA

 

"Zamieszanie w Krainie Bajek"

Bajki mają w sobie coś, co sprawia, że świat staje się lepszy. Jednak co się stanie, kiedy w naszych ulubionych bajkach pomieszają się postacie?
 
"Zamieszanie w Krainie Bajek" to przedstawienie przygotowane przez uczniów z Koła Bibliotecznego pod kierunkiem p.Agnieszki Kowalczyk dla klas Ia, Ib oraz dla klas trzecich z okazji Dnia Książki i Dnia Bibliotekarzy. Przedstawienie miało na celu zachęcenie do czytania bajek, baśni oraz odwiedzania biblioteki szkolnej.
W spektaklu działo się wiele. Złe wróżki postanowiły zamieszać trochę w bajkach. Jaś i Małgosia postanowili uciec od Baby Jagi, a Czerwony Kapturek zamiast wilka spotkał Jasia i Małgosię, którzy niespodziewanie znaleźli się w jej bajce. Kot w Butach zgubił Janka, a krasnoludki przybyły bez Śnieżki. Dobrze, że jak w każdym królestwie, także w Królestwie Bajek, jest król, który czuwa nad tym, aby jego poddanym żyło się najlepiej. Król na prośbę swoich podwładnych przywrócił porządek w Krainie Bajek.
Było dużo radości i uśmiechu na twarzach, zarówno aktorów jak i publiczności. Uczniowie bacznie obserwowali występy aktorów. Na koniec przedstawienie zostało nagrodzone gromkimi brawami. GALERIA
 

"Puławskie ślady odzyskania niepodległości"

3 maja z Włostowic na Skwer Niepodległości odbył się spacer historyczny ze Zbigniewem Kiełbem "Puławskie ślady odzyskania niepodległości".
Szkołę Podstawową Nr 6 reprezentowała 25 osobowa delegacja pod opieką p.Urszuli Strojek oraz rodziców p.M.Piotrowskiej, p. A. Walaszczyk, p. K. Goździewskiej.
 

W naszej szkole od 11 do 18 grudnia braliśmy udział w akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę.

Nie od dziś wiemy, że nasi uczniowie są niesamowici, a ich zaangażowanie w akcję przerosło nasze najśmielsze oczekiwania!

W tym roku pobiliśmy rekord i zebraliśmy prawie 100kg żywności i zabawek!

Chcielibyśmy bardzo podziękować wszystkim darczyńcom, a także wolontariuszom zaangażowanym w pomoc potrzebującym.