Zdrowy styl życia  to nie tylko aktywność fizyczna, ruch i sport, ale również higiena życia psychicznego i umysłowego. Pamiętajcie o odpowiednich  proporcjach nauki i odpoczynku. Nie spędzajcie wolnego czasu przed laptopem lub grami komputerowymi, te również męczą  wzrok i umysł. Warto w czasie wolnym pograć w piłkę lub pójść na rower.

            Dbajcie o swoją higienę. Myjcie zęby, odwiedzajcie dentystę. Zakładajcie czyste ubrania, pamiętajcie o prysznicu. W czasie zabawy myślcie o skutkach swoich działań. Nie wybiegajcie za piłką na ulicę, nie biegajcie po niej. Pamiętajcie o tym, aby czas spędzać  bezpiecznie.

            W czasie „Tygodnia Oświaty Zdrowotnej” zapraszamy Was do udziału w konkursach i akcjach prowadzonych na terenie naszej szkoły:

  1. Konkurs plastyczny „Jedz owoce i warzywa” przeznaczony jest dla uczniów klas 0-3. Technika wykonania pracy jest dowolna. Prace prosimy oddawać do dnia 28.04.2017r. do wychowawców klas.
  2. Konkurs wiedzy dla uczniów klas 4-6 „Żyj bezpiecznie i bądź zdrów na co dzień”. Konkurs odbędzie się dnia 26.04.2017r. (środa), o godz. 13.30. w sali 37. Będzie to krótki test dotyczący zdrowego stylu życia.
  3. Akcja PCK „Gorączka złota”. W czasie akcji zbieramy monety 5, 2, 1-groszowe. Cały dochód przeznaczony będzie na organizację wakacji letnich dla dzieci z ubogich rodzin. Akcja potrwa do 15.05.2017r.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursach i akcjach PCK w czasie „Tygodnia Oświaty Zdrowotnej”. Przewidujemy nagrody i dyplomy. Regulaminy konkursów dostępne są w zakładce: konkursy. Informacji udziela pani Anna Stężycka-opiekun SK PCK. ZAPRASZAMY !!!